آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7240690
ما 32 مهمان آنلاین داریم
از ساماندهی انشعابات غیر مجاز تا بازدید از تصفیه خانه شهر ایلام چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 13:47
این روزها شرکت آب و فاضلاب ایلام علاوه بر پاسخ بودن در بحث کیفیت آب شرب ایلام در اقدامی قابل تحسین   انشعابات غیرمجاز کمربندی شمالی شهر ایلام را ساماندهی می کند.


*در بازدیدی که خبرنگاران از تصفیه خانه آب شرب ایلام و آزمایشگاه ها و دستگاهای نمونه گیری داشتند در جریان آخرین وضعیت کیفیت آب شرب ایلام قرار گرفتند.

بنا به اظهار نظر کارشناس آزمایشگاه این مجموعه آب شرب ایلام از لحاظ میکروبی  100 درصد پاک است و کدورت های موجود در آب ایلام نیز مربوط به چشمه گل گل و فقط در روزهای بارندگی می باشد.

تصفیه خانه شهر ایلام یکی از مجهزترین تصفیه خانه های غرب کشور است و به صورت لحظه ای توسط کارشناسان دستگاه های مختلف و آب و فاضلاب شهری ایلام رصد می شود.

**مسئله حاشیه نشینی و سکونت‌گاه‌های غیررسمی امروزه در شهرها به یک معضل تبدیل شده است که این موضوع ، ساخت و سازهای بدون مجوز و غیراستاندار وفاقد طرح تفضیلی را به دنبال داشته است.
بیش از ۵۰۰ خانوار در کمربندی شمالی شهر ایلام سالهاست ساکن شده اند.عدم رعایت معبر وسایر پارامترهای شهرنشینی واستفاده از آب وبرق غیر مجاز مشکلات عدیده‌ای را در این محل بوجود آورده است.
حالا آبفا با لوله‌کشی و در اختیار گذاشتن انشعابات جدید هم به مردم این محله خدمتی ماندگار ارائه داده و هم سبب جلوگیری از استفاده بسیاری از انشعابات غیرمجاز و هدررفت آب شده است.
ضمن تشکر از این اقدام آبفا از ساکنین این منطقه دعوت میکنیم جهت دریافت انشعاب و کنتور به امور مشترکین آبفا مراجعه نمایند.

بنا به اظهار نظر کارشناسان شهر ایلام از لحاظ تامین آب شرب مشکلی ندارد و می طلبد مسئولان مربوطه و به ویژه استاندار ایلام و نمایندگان با در نظر گرفتن اعتبار لازم در جهت ایجاد خط انتقال دوم از سد ایلام به شهر ایلام تلاش نمایند.

از طرفی وقعیت امر این است که شبکه شهری آب شرب ایلام فرسوده و پرت آب در شهر ایلام بسیار بیشتر از نرم کشوری است و برای اصلاح شبکه نیز باید اعتباری در نظر گرفته شود.

 

آخرین بروز رسانی در شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 14:03
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT