آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334312
ما 69 مهمان آنلاین داریم
نهایی شدن سند توسعه آمایش سرزمینی ایلام؛ به زودی چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
چهارشنبه, 03 بهمن 1397 ساعت 06:00
به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه شورای مشورتی دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: کارشناسان دستگاه‌های اجرایی دنبال قوانین و مقرراتی باشند که گره از مشکلات مردم را باز  و توسعه استان را تسریع کند که اگر این مهم محقق شود هم مردم رضایت‌ خواهند داشت و هم سرمایه‌گذاری محقق خواهد شد.
وی از نهایی شدن سند توسعه آمایش سرزمینی ایلام طی یک ماه در نشست شورای برنامه‌ریزی استان خبر داد و گفت: در این سند در یک افق 20 ساله برنامه‌های توسعه طراحی شده است .
استاندار ایلام با بیان اینکه یک از مهم‌ترین نیازهای استان سرمایه گذاری است اما سرمایه گذار باید اهلیت داشته باشند یعنی  فقط دنبال استقاده از تسهیلات نباشند بلکه سهم و آورده‌ای نیز داشته باشند، تصریح کرد: فرهنگ کار که عموما پشت‌میز نشینی تعریف می‌شود نیازمند تغییر است و جوانان باید با  استفاده از تسهیلات مناسب برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ورود کنند.
سلیمانی با بیان اینکه این شورا مجموعه‌ای از کارشناسان خبره‌ی ادارات است، گفت: کمیته‌های مختلفی از جمله فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشت، انرژی و کشاورزی در این شورا تشکیل شده که  پیشنهادات مختلفی را برای حل مشکلات استان ارائه می‌کنند که در صورت پختگی به اجرا در می‌آید .
«ایوب درویشی» معاون امور اقتصادی استانداری ایلام نیز در این جلسه اظهار کرد: برنامه های خوبی برای توسعه استان از جمله صدور مجور بی‌نام سرمایه‌گذاری در حال اجرا است و تاکنون 180 مجوز در این راستا صادر شده است .
وی از اجرای 2 نیروگاه سیکل ترکیبی در استان به زودی خبر داد وگفت: تسهیلات خوبی در مرحله اول طرح اشتغالزایی روستایی ایلام پرداخت شده و مرحله دوم نیز در حال اجراست و این فرصت بزرگی برای اشتغال جوانان است.
«احمد کرمی» معاون هماهنگی  امور عمرانی استانداری ایلام نیز گفت: 6 شهر استان دارای شبکه فاضلاب و تصفیه خانه هستند و در 2 شهر ملکشاهی و آبدانان نیز تصفیه خانه ساخته می‌شود .
وی گفت:  بیش از 950 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه برای حل مشکلات پیمانکاران به صورت نقدی تخصیص یافته و برای تامین نیاز برخی از پیمانکاران استان نیز تسهیلات بانکی به منظور سرعت‌بخشی به تکمیل پروژه‌ها به زودی پرداخت می‌شود .
«محمد نوذری» معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندارایلام نیز گفت: سند توسعه اجتماعی استان در حال آماده شدن است.

وی گفت: بیش از 430 سازمان مردم نهاد در استان فعالیت دارند و طی سال جاری بیش از 100 برنامه در راستای فعالیت های اجتماعی توسط این سازمان ها اجرایی شده است .

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT