آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334602
ما 102 مهمان آنلاین داریم
هفته دولت فرصت مناسبی برای تشریح خدمات و پاسخگویی دولتمردان است چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 03 شهریور 1397 ساعت 04:29
دولتمردان در طول این هفته کاستی‌ها و مشکلات قلمرو مدیریتی خود را برای مردم بازگو کنند چون در ذهن مردم سوالات فراوانی وجود دارد./این هفته فرصتی مناسب برای کارگزاران و مسئولان است تا عملکرد خود را در طول یکسال گذشته برای مردم تشریح کنند.

امام جمعه ایلام هفته دولت را فرصتی مناسب برای تشریح خدمات و پاسخگویی دولتمردان دانست و گفت: دولتمردان در طول این هفته کاستی‌ها و مشکلات قلمرو مدیریتی خود را برای مردم بازگو کنند چون در ذهن مردم سوالات فراوانی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، با اشاره به آغاز هفته دولت، اظهار کرد: این هفته فرصتی مناسب برای کارگزاران و مسئولان است تا عملکرد خود را در طول یکسال گذشته برای مردم تشریح کنند.

وی با بیان اینکه همه‌ی دولت‌ها در طول 40 سال خدمات شایانی را به مردم ارائه کرده‌اند، تصریح کرد: دولتمردان در طول این هفته کاستی‌ها و مشکلات قلمرو مدیریتی خود را برای مردم بازگو کنند چون در ذهن مردم سوالات فراوانی از رئیس جمهور، وزیران، استانداران و فرمانداران وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با تاکید بر اینکه مشکل اصلی امروز جامعه‌ی ما اقتصادی است و عوامل مختلفی هم دارد، ادامه داد: سوال مردم این است که چرا باید در عرض کمتر از یک ماه 18 میلیارد دلار توزیع شود؟ این منابع دست چه کسانی افتاد؟ چرا منابع ارزی کشور این‌چنین در دست سوداگران قرار می‌گیرد؟ اولین نهاد مورد سوال در این زمینه مجلس به عنوان خانه ملت است که وظیفه نظارت را بر عهده دارد و باید با شفافیت کامل در این زمینه اطلاع‌رسانی کند.

لطفی ادامه داد: در هیچ کجای دنیا این گونه با منابع ارزی بازی نمی‌شود. ترامپ افتخار می‌کند که 4000 میلیارد دلار از کشورهای عربی گرفته و آنان را دوشیده است. ما با چه مجوزی میلیاردها دلار از کشور خارج می‌کنیم؟ سلطان سکه از کجا می‌آید؟ چرا باید چند نفر منابع ملی را چپاول کنند؟ ما با کمال احترام از دولت می‌خواهیم در این زمینه پاسخ دهند و بگوید بازار ثانویه ارز چیست و امروز دست چه کسانی است و دلیل سقوط پول ملی چیست؟

وی تاکید کرد: دستگاه قضا باید عوامل اصلی این نابسامانی در بازار سکه و ارز را شناسایی و با آنها و ویژه‌خواران و رانت‌خواران برخورد کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به پرواز درآمدن هواپیمای جنگنده بومی با تلاش دانشمندان ایران اسلامی در هوافضا، گفت: دشمن نمی‌تواند این موفقیت را ببیند و بی.‌بی.سی هم موضع آنان را با تقلبی خواند این ابتکار اعلام کرد.

امام جمعه ایلام ادامه داد: این اختراعات و موفقیت‌ها مدیون مدیریت جهادی است که جای خالی این نوع مدیریت در مدیریت اقتصادی کشور دیده می‌شود و امیدواریم با گوش دادن به توصیه‌های مقام معظم رهبری و شنیدن نظرات کارشناسان دلسوز اقتصادی مشکلات این حوزه حل شود و مردم از نتایج آن بهره‌مند شوند.

لطفی با اشاره به نامه‌ی تعدادی از کارگران شرکت‌های پیمانکاری راه و شهرسازی مبنی بر عدم دریافت حقوق به مدت چند ماه متوالی، از راه و شهرسازی استان خواست تا با پرداخت طلب پیمانکاران، زمینه پرداخت حقوق به کارگران را فراهم کند.

لطفی با تبریک روز پزشک و اشاره به سوگندنامه پزشکان قبل از آغاز طبابت، گفت: رازداری، نیک‌خلقی و توجه به بیماران نیازمند از جمله موراد این سوکندنامه است و خوشبختانه پزشکان متعهدی در استان وجود دارد که همواره به افراد بی‌بضاعت کمک می‌کنند تا مراحل درمان را طی کنند.

امام جمعه ایلام با تبریک دهه‌ی امامت و تبیین واقعه غدیر از نگاه دانشمندان شییعه و اهل سنت، گفت: بزرگی غدیر به دلیل بزرگی صاحب آن امام علی (ع) به عنوان مولود کعبه، شهید محراب و منادی عدالت جهانی است.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT