آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334595
ما 104 مهمان آنلاین داریم
امنیت ملی در فضای مجازی چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 04:46
سید حرمت الله موسوی مقدم - روزنامه نگار/ شوربختانه عده ای خواسته وناخواسته درزمین حریف اردو زده و دارند به دروازه خود گل میزنند. اینان درجایگاه سربازان بدون مزد دشمن صدها هزار پیام تلخ و تیر تخاصم به طرف امنیت جامعه پرتاب میکنند وچون سرنشین یک کشتی که در حالت تغافل  کف مرکب خود را می شکافد تا سرنشینان طعمه تتاران شوند. غافل از اینکه خود نیز با کشتی غرق میشود.

 


امنیت درسطوح و شئون مختلف آن، آرمانی ترین اهداف بشریت است که همه فعل و انفعالات افراد و اجتماع در یک کشور برای تامین آن است. و متاثر از این مقوله حیاتی در عرصه عالم هستند کشورهایی که برای تامین این نعمت خدادادی هزاران میلیارد دلار و برابر با 80 درصد سرمایه های مادی و معنوی خود به تاراج میدهند اما موفق به تضمین آن نمی شوند و بعنوان نمونه میتوان به رژیم جعلی اسرائیل اشاره نمود که علیرغم تزریق دلارهای سرسام آور آمریکا و انگلیس وآل سعود وانبوه مدرن ترین سلاحهای استراتژیک و زرادخانه های هسته ای لکن ساکنان متجاوز آن از برکت امنیت محرومند و هر لحظه هستی خود را  بر باد فنا می بینند.  البته وضعیت امنیت ملی و آرامش اجتماعی  در کشورهای بظاهر مقتدر اروپایی و سرمایه داری بهتر و مطلوبتر از مولود نامشروع شان یعنی اسرائیل غاصب نیست و با کوچکترین اتفاق تروریستی درهم ریخته و با اقدام جنون آمیز یک دانش آموز مسلح و شلیک به سمت معلم خود و گروگان گرفتن متولیان یک مدرسه حالت فوق العاده در آن اعلام میشود.
در هزاره سوم میلادی ابزار و اهرم های تامین امنیت در بعد ملی تغیبر کرده و در کنار توازن نظامی و صف آرائی های سخت وسنگین نیروهای مسلح ، الگوهای نرم و نامرئی گوی سبقت گرفته و شاخ و شانه ی ژنرالهای کهنه کار، طراحان تردست جنگی، مبدعان و مخترعان اسلوبهای روانی همراه با توپ و تانک و طیاره های قاره پیما را شکسته و درسایه سحرآمیز خود قرارداده است.
فضاهای مجازی، شبکه های اجتماعی، فن آوریهای اینترنتی و پیشرفت های علمی و ارتباطی در یک اعجاز غیر مترقبه، فضای دنیا را به تسخیر درآورده و نبض امنیت و آرامش بشریت را در ید قدرت خویش قرار داده است.
این راهبرد بی رحم در جامه جهش وستر سفاکی ، بکار گیری بختک بیخیالی افکارانسانها را مست و مصلح کرده و ایمان و اعتقادات آنها را فاسد و اهدافشان را درمسیر دلخواه قرارداده  و در اوج خاموشی و تجاهل خرمن خرمی و جان جهانشان را به نیستی وتباهی میکشد.
جمهوری اسلامی ایران در کسوت و پرچمداری یک ایده ئولوژی زنده جهانی که منافع استعمارگران و مستکبران چپاولگر را به خطر انداخته. در میان هجمه سخت و سوزان هزاران پایگاه نظامی و قرارگاه مخرب مجازی با تکیه بر نیروی ایمان و عقیده اسلامی و روحیه ایثار و فداکاری بی بدیل مردمی بعنوان امن ترین نقطه عالم درتاریخ و جغرافیای سیاسی منطقه خاورمیانه می درخشد.
ایران بزرگ باهدایت هوشمندانه رهبران و دولتمردان لایق خود به یک جبهه جاودانه جهد و جهاد تبدیل شده و با توسعه عمق استراتژی و بهره مندی و تفوق بر اهرم های سایبری سیاستهای توسعه طلبانه جهان غرب درمنطقه را ناکام و در صدر نقش آفرینان منطقه ای قرار دارد و توانسته است در نفس گیرترین لحظات دوران هم به رسالت جهانی خود عمل کند و هم امنیت ملی مردمش بطور کامل تامین و تضمین نماید.
امروز معاندان با احساس شکست در مقابل اراده ملت ایران سربازان پنهان و کاربران مزدور خود را در سنگر مکر و فریب قرارداده و با پمپاژ هزاران طعمه تلخ انحراف و افساد سیاسی و اقتصادی و اجتماعی از طریق فضاهای مجازی بدنبال انتقام از ما و سلب امنیت وتوسعه نا آرامی در کشور است.
شوربختانه عده ای خواسته وناخواسته درزمین حریف اردو زده و دارند به دروازه خود گل میزنند.
اینان درجایگاه سربازان بدون مزد دشمن صدها هزار پیام تلخ و تیر تخاصم به طرف امنیت جامعه پرتاب میکنند وچون سرنشین یک کشتی که در حالت تغافل  کف مرکب خود را می شکافد تا سرنشینان طعمه تتاران شوند. غافل از اینکه خود نیز با کشتی غرق میشود.
فضای مجازی و گوشی های هوشمند عین دولبه قیچی و یک چاقو برنده است که قادراست بجای تخریب و تهدید آبادگر باشد.
می تواند حماسه مردم را تشویق کند وبجای نا امیدی و تشکیک، امیدواری و اعتماد به جامعه تزریق نماید، آرامش و امنیت ملی ما به قیمت جانهای عزیزی بدست آمده ونباید با آب نباتی آن را تقدیم دشمن مکار نماییم زیرا ذایل شدن امنیت مساوی با ذبح خود و فرزندان و بر باد رفتن شرف وحیثیت همه ما است
مگرندیدیم داعش کثیف با دینارهای آل سعود خبیث با ملتهای ضعیف همجوارما چه کرد؟باشد که همه ایرانیان باشرف در کمال آگاهی قدرشناس این تحفه عزیز بوده و از نعمت باارزش امنیت غافل نباشیم و برای حفظ جان و مال و عرض و ناموس خود و کشورمان از ترویج وتوسعه ناامیدی و ناامنی در بین مردم خودداری و واقعیت وثبات و وزانت واقتدارایران عظیم را به هموطنان منعکس کنیم تا فرزندانمان به وجودپدران خود افتخارکنند .چنین باد.

 

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 17 تیر 1397 ساعت 04:51
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT