آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334596
ما 105 مهمان آنلاین داریم
حاج بندرها وسهم عظیم شان در امنیت امروزی چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 05:05
غرب آنلاین / فرشته سنجیده/شهید بندر اسدی در سال ۱۳۲۰ در یک خانواده مذهبی و انقلابی دیده به جهان گشودند بطوریکه در همان جوانی با شرکت در در مراسمات مذهبی و نیز فعالیت های بسیج سعی در رسیدن به اهداف انقلابی خویش داشتند و با شروع جنگ تحمیلی عزم خویش را جزم کردند و   در سال 1359 به عضویت رسمی سپاه در آمدند و در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان مسئول سپاه ایوان ، معاونت مهندسی رزمی سپاه کرمانشاه، مسئول اطلاعات و عملیات سپاه کرمانشاه و سومار، مسئول مهندسی رزمی سپاه کردستان، مسئول استحکامات مهندسی رزمی لشکر 11 امیر (ع) ، معاونت مهندسی رزمی تیپ یکم در راه خدمت به نظام و اسلام فعالیت نمودند. 

 

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون (گمان مبر آنان که در راه حق شهید شده اند مرده اند،آن ها زندگانی هستند نزد پروردگارشان متنعم به انعامات او. 
شهید بندر اسدی در سال ۱۳۲۰ در یک خانواده مذهبی و انقلابی دیده به جهان گشودند بطوریکه در همان جوانی با شرکت در در مراسمات مذهبی و نیز فعالیت های بسیج سعی در رسیدن به اهداف انقلابی خویش داشتند و با شروع جنگ تحمیلی عزم خویش را جزم کردند و   در سال 1359 به عضویت رسمی سپاه در آمدند و در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان مسئول سپاه ایوان ، معاونت مهندسی رزمی سپاه کرمانشاه، مسئول اطلاعات و عملیات سپاه کرمانشاه و سومار، مسئول مهندسی رزمی سپاه کردستان، مسئول استحکامات مهندسی رزمی لشکر 11 امیر (ع) ، معاونت مهندسی رزمی تیپ یکم در راه خدمت به نظام و اسلام فعالیت نمودند. 
آنچه مسلم است این که واژه ی شهادت برآمده از آموزه های اسلام و قرآن می باشند.شهادت اوج تعالی انسان و ارزشمندترین و گرانبهاترین حرکت است.پرمحتواترین عنوان در راستای تکامل انسان،از دیدگاه متون اسلامی«شهید»است.

هر کسی در جامعه چه عام و چه خاص بسته به نوع جایگاه خود نسبت به شهدا و حفظ یاد و ادامه ی راه آن ها مسئولیتی دارد.بنده در راستای رسالت خبری خود برای آشنایی نسل جوان با شهدا و خانواده های معظم آن ها راهی شهرستان ایوان شدم،تا با خانواده شهید بزرگوار حاج بندر اسدی به گفتگو بنشینم و از کلامشان بهره مند شوم. راهی که شدم شور عجیبی در وجودم افتاد. همیشه دیدار با خانواده ی شهدا مرا به وجد می آورد. چشم به جاده دوختم و امید داشتم مسیر کوتاه تر شود و زودتر به مقصد برسم. اولین کسی که پذیرایم شد خود شهید بزرگوار بودند که تصویر روحانیشان در چند کیلومتری شهرستان حال و هوای بهشتی به مسیر می داد. انگار با نگاهشان در در عکسشان به من خوش آمد می گفت. به خود که آمدم خود را جلوی درب منزل شهید دیدم که همسرشان با مهربانی به استقبالم آمدند.لحن آرامشان در دلم آرامش زیبایی نهاد.از چین و چروک صورتشان می شد نشان صبر و استقامت را دید. به گفته ی خودشان در زندگی با حاج بندر اسدی درس ایثار و مقاومت را آموخته اند.وارد خانه که شدم ترک های دیوار نظرم را جلب کرد که شاید این دیوارها و ترکهایشان نیز یادگار دوران دفاع مقدس باشد و حتی خاطراتی از شهید در خود داشته باشند. که هنوز دست نخورده باقی مانده است  همسر شهید با همان آرامشی که داشتند با لبخند و گاهی بغض برایم از خاطرات شهید بزرگوار گفتند،از گذشت ،مهربانی و شجاعتشان. از اینکه علی رغم موقعیت های مالی خوب دست از ارزشها ومعنویات برنداشت . 
خانم بدریه یاور همسر شهید اسدی با بیان  اینکه حضور هر پدری هنگام تولد فرزندانش برای همسر مایه ی دلگرمی  و برای خود پدر لحظه ای شیرین و به یاد ماندنی است.اما  هنگام تولد فرزندانشان ،شهید بزرگوار مشغول جانبازی و دفاع از وطن و دین بودند و هنگام مرخصی و مراجعه به خانه به یکباره با فرزندشش ماهه وگاها یکساله    خویش مواجهه می شدند فرزندی که هنگام گذران دوران کودکی پدر را کنار خود نداشتند و پدر خاطره ای از کودکی فرزندش نداشت. 
همسر شهید حاج بندر اسدی می گویند . 
چند بار از ایشان خواستم که بخاطر سن کم بچه ها کمتر به جبهه بروند ، ایشان صریحا پاسخ دادند این درخواست را از من نکنید چرا که من بخاطر همین بچه ها و فرزندان ایران زمین و دفاع از دین و وطنم باید سنگرهای جنگ را خالی نگذرارم. 

آری این نشان از دریا دلی و ایثار شهدا دارد که دفاع از کیان اسلام و ایران را به خانواده ی خویش ترجیح می دادند. 

همسر شهید می گوید .هرشب ایشان را در خواب می بینم شاید باورش سخت باشد ولی  بیشتر مواقعی که مشکلی برای فرزندانم یا حتی همسایه ها پیش می اید .شب هنگام که بخوابم میی آیند با هم صبحت می کنیم فردا دیگرخبری از  مشکل نیست  .واین نشان می دهد که ایشان بعد از شهادت شان باز لحظه ای از ما و دوستدارانشان غافل نیستند. 

وی به ذکر خاطره ای از شهید بزرگوار می پردازند . و می گویند بعد از چهل روز حاج بندر اسدی  با لباس بیمارستان از جنگ بازگشتند  وهنگامی که ایشان را با آن وضعیت درب منزل  دیدم سراسیمه پرسیدم چه شده ؟ که ایشان پاسخ دادند مسئله ی مهمی نیست فقط رختخوابم را آماده  کن میخواهم بخوابم صبح که بیدار شدند موقع عوض کردن لباسها متوجه شدم ایشان جراحت شدیدی برداشته اند ناراحت شدم و گفتم این مسئله ی مهمی نیست ؟با لبخند جواب دادند: بله در مقابل اهدافم این بسیارناچیز  است  وبا همان جراحت دوباره عازم جبه های جنگ شدند . 
همسر شهیدحاج بندر اسدی به نقل از  سردار نعمان غلامی  همرزم شهید اسدی در دوران دفاع مقدس   در یکی از مصاحبه هایشان  این چنین شهید بزرگوار را توصیف کردند : دشمن در مقابل حاج بندرها بسیار کوچک بود هرکسی ایشان را می شناخت شیفته  اخلاق ومنش این مرد بزرگ می شد .بطوریکه ایشان خستگی را نمی شناخت وهرگز کلمه نمی شود ونمی توانیم را بکار نمی برند معتقد بودند بعد از هر سختی آسانی است وایشان این  آسانی را در آخرت جستجو می کرند . 
هرچقدر خطر بیشتر می بود حاج بندر شادتر وخندان تر بودند .وی یکی از فرماندهان شجاع و متخصص  بودند که در همه ماموریت هایشان سربلند بیرون آمدند . 


از همسر شهید ایشان پرسیدم که انتظارتان از  مسئولین چیست؟
ایشان پاسخ دادند که شهدا و خانوادهایشان را هر چه بیشتر و بهتر اکرام کنند و شآن و منزلت شهدا و خانوادهایشان را حفظ کنند.چرا که خانواده ی شهدا در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه ها با ایثار و از خودگذشتگی پشت ملت ایستادند و اینک نوبت مردم و مسئولین است که در کنار خانواده ی شهدا باشند .

همسر شهید اسدی در ادامه  از مدیریت بنیاد شهید ایلام وایوان بخاطر  همکاری خالصانه با خانواده های شهدا نیز تقدیر کردند.

شهید اسدی با شرکت در 16 عملیات در طول دفاع مقدس حماسه های جاوادانه ای از خود به یادگار گذاشتند  و 6 بار دچار جراحت های شدید و مصدومیت شیمیایی گردیدند.این شهید گرانقدر در سال 1373 به افتخار بازنشستگی نائل آمدند و بعد از آن به علت عوارض شدید شیمیایی تحت مداوا و معالجات پزشکی قرار گرفتند و بارها وجود خداییشان تحت عمل جراحی پزشکان قرار گرفت. عاقبت روح ملکوتی این شهید سرافراز که هیچگاه طاقت دوری از یاران شهیدشان را نداشت در تاریخ 14/3/1383 به آسمان پر کشید و از خاک بر افلاک کشید.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT