آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334514
ما 126 مهمان آنلاین داریم
برنامه‌های همایش نکوداشت دکتر محمد عبدالهی جامعه‌شناس ایلامی در دانشگاه چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
یکشنبه, 23 اردیبهشت 1397 ساعت 03:53
دبیر همایش نکوداشت مقام علمی دکتر محمد عبدالهی جزئیات برنامه‌های این همایش را تشریح کرد و گفت: معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران از جمله سخنرانان این همایش خواهند بود.
به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «بهروز سپیدنامه»، اظهار کرد: ایده تجلیل از مقام علمی دکتر محمد عبدالهی استاد شهیر جامعه‌شناسی ، نخستین بار در انجمن مفاخر و آثار فرهنگی ایلام مطرح شد و و پس از آن رئیس محترم دانشگاه ایلام، پی‌گیر موضوع شد و دفتر دانشگاهی انجمن جامعه شناسی ایران در دانشگاه ایلام، را مأمور برگزاری آیین نکوداشت آن مرحوم کرد.

وی با بیان اینکه  بر این اساس جلسات متعددی در حوزه‌های مختلف دانشگاه ایلام، نظیر معاونت پژوهش و فناوری و همکاران آنان برگزار و در کنار این جلسات، نشست‌هایی هم با معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، تحصیل کردگان علوم اجتماعی و همسر و فرزند آن مرحوم در دفتر رئیس دانشگاه ایلام انجام و مقدمات برگزاری همایش فراهم شد.

دبیر همایش نکوداشت مقام علمی  دکتر عبدالهی تدوین یادنامه‌ی این جامعه‌شناس شهیر را از مهمترین و اساسی ترین اقدامات دبیرخانه همایش  عنوان کرد و اظهار کرد: در این یادنامه میراث فکری و عملی دکتر عبدالهی و خاطرات همکاران و دانشجویان او منعکس شده است .

سپیدنامه افزود: برای تهیه این یادنامه با شخصیت‌های مختلفی در داخل و خارج استان مصاحبه شد و بسیاری از دست نوشته‌های اساتید بزرگ جامعه شناسی از جمله دکتر غلامعباس توسلی، دکتر محمد امین قانعی‌راد، دکتر باقر ساروخانی، دکتر سید حسین سراج‌زاده و دکتر ناصر فکوهی، در خصوص دکتر عبداللهی تهیه و در یادنامه منعکس شده است.

وی تصریح کرد: در تهیه و تدوین این یادنامه عزیزانی از دفتر جامعه شناسی ایلام و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی همکاری داشته‌اند .

سپیدنامه، درباره برنامه‌های روز همایش، گفت: همایش نکوداشت دکتر عبدالهی، روز یک شنبه 23 اردیبهشت ماه در سالن آیت‌اله حیدری برگراز خواهد شد و دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، آقای سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام، دکتر سید حسین سراج‌زاده رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران، دکتر فرهنگ ارشاد عضو هیأت علمی دانشگاه چمران و استاد کاوه تیموری سردبیر فصل‌نامه رُشد، سخنرانی خواهند کرد و یکی از بستگان و یکی از شاگردان آن مرحوم هم خاطراتی را از ایشان بازگو خواهند نمود .

دبیر همایش نکوداشت مقام علمی  دکتر عبدالهی، تأکید: دکتر عبدالهی سرمایه‌ی نمادین ایلام و ایران به شمار می‌رود و حضور پرشور مردم ایلام در این همایش، بیانگر قدرشناسی مردم استان ایلام از بزرگانی است، که نام ایلام را در سراسر کشور  بلند آوازه کرده‌اند .

عضو هیأت علمی گروه علوم اجتماعی، درباره جایگاه دکتر عبدالهی در جامعه شناسی ایران، تصریح کرد: مهمترین ویژگی دکتر عبداللهی اتحاد بین نظر و عمل بود و او توانست گونه‌ای خاص از جامعه‌شناسی کاربردی ارائه دهد، که در آن مفاهیم نظری در یافته‌های تجربی تجلی کرده و مورد استفاده نهادها و مراجع ذیربط ذیربط قرار گیرد .

وی افزود: او پژوهشگری است، که توانست چند بار بعنوان پژوهشگر برتر کشور برگزیده شود، علاوه بر این تسلط بی‌نظیر وی بر نظریه‌های جامعه‌شناسی باعث شد، تا در بین همتایان خود به عنوان سرآمد مطرح شود

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT