آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7122610
ما 70 مهمان آنلاین داریم
دومین جشنواره کتابخوانی «دانایی و توانایی» برگزار شد چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
دوشنبه, 20 فروردین 1397 ساعت 11:33
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ایلام گفت: دومین جشنواره کتابخوانی «دانایی و توانایی» با هدف بهبود فرهنگ مطالعه و غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در سال تحصیلی96/97 برگزار شد .

 

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «یداله جایدری» اظهار کرد: این جشنواره در چهار مرحله مدرسه، منطقه، استان و کشوری برگزار می‌شود که در مرحله آموزشگاه استان ایلام در دوره تحصیلی ابتدایی دوره اول تعداد 1670 نفر، در دوره دوم ابتدایی تعداد 1479 نفر، متوسطه اول 625 نفر و متوسطه دوم 356 نفر شرکت کردند.

جایدری اضافه کرد: در این جشنواره دانش‌آموزان پس از مطالعه کتاب‌های منتخب که توسط اداره فرهنگی و هنری و با تخفیف 40 درصد در اختیار آنان قرار گرفته و شرکت در آزمون به مراحل بالاتر راه می‌بابند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام عنوان کرد: دانش‌آموزان استان‌های مختلف کشور نیز توسط وزارت آموزش و پرورش به چند قطب تقسیم شده‌اند و برای هر قطب، عناوین کتاب‌های یکسانی معرفی شده است .

لازم به ذکر است که استان‌های ایلام، خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد در یک قطب قرار گرفته‌اند. امروز یکشنبه نوزدهم فروردین ماه جاری در کل مدارس شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی برگزار شد .

گفتنی است تعداد شرکت کنندگان برای مرحله شهرستان به ترتیب در مقاطع ابتدایی دوره دوم 450 نفر، متوسطه اول 225 نفر و متوسطه دوم تعداد 187 نفر شرکت خواهد بود.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT