آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6699209
ما 41 مهمان آنلاین داریم
استفاده شخصی از خودوری دولتی در ایام تعطیلات نوروزی ممنوع است چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
دوشنبه, 14 اسفند 1396 ساعت 05:41
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام گفت: استفاده ازخودروهای دولتی بدون داشتن مجوز و برگ ماموریت در ایام تعطیلات نوروزی ممنوع و خلاف مقررات است .
به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از کانال اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ «محسن ناصری» اظهار کرد: برابر قانون، خودوری دولتی وسیله نقلیه‌ای است که برای اجرای وظایف مشخص و معین در هر وزارتخانه و یا شرکت و موسسه دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به پست سازمانی و مقام معینی اختصاص ندارد .

وي با بیان اینکه در قانون به صراحت آمده استفاده از اتومبیل‌های دولتی در ساعات غیراداری و ایام تعطیل منحصراً برای انجام ماموریت‌های اداری مجاز است، افزود: باید با صدور برگ ماموریت و ثبت در دفتر مخصوص از طرف مقام مجاز با قید زمان و تعداد همراهان صورت گیرد .

ناصری اضافه کرد: به رغم صراحت و تاکید قانون در خصوص ممنوعیت استفاده شخصی از خودورهای دولتی متاسفانه بارها شاهد استفاده غیر قانونی کارکنان ادارات و شرکت‌های دولتی از وسایل نقلیه سازمان متبوع خود در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری درحالی که حامل اعضاء خانواده‌اند هستیم .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام تاکید كرد: در صورتی که کارمندان ادارات دولتی بدون هماهنگی و داشتن مجوز از سازمان متبوع خود از خودوری سازمانی نظیر مینی‌بوس، ون، سواری که در اختیار دارند استفاده شخصی کنند خودور آنان توقیف و برابر قانون با آنان رفتار می‌شود .

وی در پایان یادآور شد: فصل الخطاب پلیس، قانون و مقررات است و برای اعمال قانون تفاوتی بین خودورهای شخصی و دولتی وجود ندارد و قطعاً در این زمینه برخورد خواهیم کرد و مراتب به سازمان مربوطه که خودور متعلق به آنها است گزارش خواهد شد.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT