آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7240553
ما 84 مهمان آنلاین داریم
دستگاه امحا زباله ای که هیچگاه زباله به خود ندید چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 07:54
معصومه علی حسینی/ خوشبختانه در بیمارستان های مرکزی استان یکی از پیشرفته ترین دستگاه های امحا زباله خریداری شده اند که می توانند با راندمان بالا زباله های عفونی را به شکل پودر خشک و با حجم بسیار کمتری بی خطر می سازد./اما اینکه چرا این دستگاه هرگز روشن نشد سوالی است که ذهن هر انسان دلسوزی را به خود مشغول می کند در حالی که بهترین روش برای امحا زباله های عفونی تفکیک و امحا در محل تولید است نه انتقال آن به سایتی در نزدیکی شهر.

غرب آنلاین ./ معصومه علیحسینی/ زباله ها انواع مختلفی دارند که می توانند درجات متفاوتی از خطرات زیست محیطی را برای انسان و اکوسیستم ایجاد کنند. یکی از مکان هایی که انواع خطرناکی از زباله را تولید میکنند بیمارستان ها هستند.
در بیمارستان ها انواع زباله های شیمیایی و عفونی تولید می شوند که بهترین روش برای بی خطرسازی آنها تفکیک و امحا در محل تولید است.
خوشبختانه در بیمارستان های مرکزی استان یکی از پیشرفته ترین دستگاه های امحا زباله خریداری شده اند که می توانند با راندمان بالا زباله های عفونی را به شکل پودر خشک و با حجم بسیار کمتری بی خطر می سازد.

اما اینکه چرا این دستگاه هرگز روشن نشد سوالی است که ذهن هر انسان دلسوزی را به خود مشغول می کند در حالی که بهترین روش برای امحا زباله های عفونی تفکیک و امحا در محل تولید است نه انتقال آن به سایتی در نزدیکی شهر.

شنیده ها حاکی از آن است که طی قراردادی بین دانشگاه علوم پزشکی با بخش خصوصی وظیفه ی خطیر امحا زباله های بیمارستانی به بخش خصوصی محول شده است.

بخش خصوصی هم زحمت می کشد و بدون هیچ چشم داشتی!!!!! خودروی حمل زباله را می فرستد به بیمارستان و زباله ها را به سایت امحا زباله منتقل می کند. اما چندین سوال وجود دارد که انتظار می رود مسیولان مربوطه پاسخ آنها را روشن کنند:

آیا مسیولین مربوط به اهمیت موضوع امحا زباله در محل تولید آگاه هستند؟

اگر امحا زباله در محل تولید مهم نبود چرا دستگاه امحا زباله پیشرفته خریداری شد؟ دستگاهی که در خیلی از دانشگاههای دیگر کشور با رضایت کامل مورد استفاده قرار می گیرد.

حال که دستگاه امحا زباله خریداری شده چرا وظیفه ی امحا آن به بخش خصوصی واگذار شده است؟

آیا خودروی مخصوص حمل زباله متعلق با بخش خصوصی استانداردهای مربوط به حمل زباله های عفونی رعایت می کند؟

آیا نظارت مستمر و مداوم از کار بخش خصوصی و سایت امحا زباله انجام می شود؟

آیا بخش خصوصی مراحل تفکیک و بی خطر سازی زباله ها زا مطابق استاندارد انجام می دهد؟

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT