آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6696396
ما 89 مهمان آنلاین داریم
افتتاح های چندباره، توهین به شعور مردم ایلام است چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 04:39
جبار صفربیگی/حکایت برخی پروژه های افتتاحی این روزها کمی عجیب است؛ تکرار دوباره ی افتتاح پروژه ها، آن هم صرفا برای پر کردن کارنامه دولت دوازدهم، این روزها یکی از مصیبتهای مردم برخی شهرهای کشور شده است/این در حالی است که هر دوی این پروژه ها قبلا افتتاح شده بودند و البته این نخستین بار نیست که دولت تدبیر و امید یک طرح را دوبار افتتاح میکند!


حکایت برخی پروژه های افتتاحی این روزها کمی عجیب است؛ تکرار دوباره ی افتتاح پروژه ها، آن هم صرفا برای پر کردن کارنامه دولت دوازدهم، این روزها یکی از مصیبتهای مردم برخی شهرهای کشور شده است.

برای مثال ،روز پنجشنبه  که معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح چند پروژه به مناسبت دهه فجر به استان ما سفر کردند، دو مورد از مهمترین این پروژه ها، افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کوثر و نیز افتتاح پل روگذر ارغوان اعلام شداین درحالی است که بیمارستان کوثر اولا خصوصی است و ربطی به دولت ندارد واین پروژه قبلاً توسط مسولان افتتاح شده بود ودوم اینکه پل روگذر ارغوان در ایام اربعین توسط استاندار افتتاح شده بود ،این سوال پیش می‌آید که اولا این پروژه‌ها در حد معاون اول رییس جمهور نبودند که این همه تبلیغات و هزینه رفت وبرگشت مسول رده بالا برای استان داشته باشد وباز هم سوال اساسی اصحاب رسانه از مسولین استانی این است چرا آقای معاون در نشست شورای اداری استان شرکت نکرد تا مسولان استان گزارشی از وضعیت فلک بار این استان به عرض ایشان برسانند. !

این در حالی است که هر دوی این پروژه ها قبلا افتتاح شده بودند و البته این نخستین بار نیست که دولت تدبیر و امید یک طرح را دوبار افتتاح میکند!

جالب اینجاست که در روزهای منتهی به سفر جناب جهانگیری به ایلام، دولتمردان آنچنان سخن از افتتاح چند پروژه در ایلام می زدند که آدم فکر میکرد واقعا فتح الفتوحی در ایلام قرار است رخ دهد!

آیا صرف نظر از واقعیت تکرار افتتاح چندباره پروژه ها، که صرفا جنبه تبلیغاتی دارد، دولتمردان تاکنون به عواقب زیانبار ایجاد بدبینی مردم نسبت به نظام و ارزشها اندیشیده اند؟

قطعا مردم ایلام رفتارهای از این دست را توهین به شعور خود تلقی کرده و میدانند که این افتتاحیه های صوری گویای آن است که دولت، دستاوردی جز مصادره ی طرح ها و پروژه های ادوار گذشته به نام خود ندارد.

بدیهی است که اقداماتی ازین دست باعث دلسردی و بی اعتمادی مردم میشود و بهتر آن است که دولت تدبیر و امید به جای کمیت پروژه ها، به فکر کیفیت آنها و باز کردن گره از مشکلات فراوان این روزهای مردم باشد.

ای کاش جناب آقای جهانگیری به جای تکرار دوباره ها، از تعداد جوانان تحصیلکرده جویای کار در استان ایلام، آماری دریافت می نمودند و فکری برای اشتغالزایی جوانان میکردند.

اینکه در دهه فجر یک سال طرح هایی به ظاهر جدید را افتتاح و یا کلنگ زنی نموده و سال بعد همین موضوع تکرار شود، شاهکار نیست، شاهکار این است زمانی که مسئولین  برای افتتاح طرحی واقعی در  میان مردم روستاها وشهرها حاضر می شوند، مردم آن مناطق به شکرانه خدمات مسئولینش که شکاف اجتماعی را کاسته اند برای آنها آرزوی توفیق و دعای خیر داشته باشند.

پروژه های دهه فجر نشانه است، نشان از حرکتی نمادین که یادمان نرود مسیر اصلی انقلاب، خدمت به مردم است؛ نه اینکه با تبلیغات و افتتاح های صوری، سعی در فریب مردم داشته باشیم.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT