آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6696613
ما 84 مهمان آنلاین داریم
خبرنگاران خواستار شدند/ ضرورت اسیب شناسی مواضع ضد ونقیض استاندار ایلام در مورد اصحاب رسانه چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
پنجشنبه, 19 بهمن 1396 ساعت 21:02
گزارش : فرشته سنجیده / مواضع ضد و نقیض در برابر اصحاب رسانه از سوی مدیریت ارشد  استان در دولت د‌وازدهم واقعا نیاز به آسیب شناسی دارد. تا جای که برای افکار عمومی و همکاران  رسانه ای این سوال  تداعی شده این همه ترس و کناره گیری از اصحاب رسانه ها تحت عناوین مختلف از چه روست؟ مگر ما  رسانه ها غیر خودی هستیم؟  یا  انتقادهات ما بیجاست؟ چرا  فعالان  رسانه ای نباید چیزی از عملکرد شما بدانند. چرا نباید گزارشات لحظه به لحظه از فعالیت های شما به سمع و نظر مردم برسد؟

مواضع ضد و نقیض در برابر اصحاب رسانه از سوی مدیریت ارشد  استان در دولت د‌وازدهم واقعا نیاز به آسیب شناسی دارد. تا جای که برای افکار عمومی و همکاران  رسانه ای این سوال  تداعی شده این همه ترس و کناره گیری از اصحاب رسانه ها تحت عناوین مختلف از چه روست؟ مگر ما  رسانه ها غیر خودی هستیم؟  یا  انتقادهات ما بیجاست؟ چرا  فعالان  رسانه ای نباید چیزی از عملکرد شما بدانند. چرا نباید گزارشات لحظه به لحظه از فعالیت های شما به سمع و نظر مردم برسد؟
مگر نمی گویید مردم ولی نعمتان این انقلابند  و شما خدمتگزاران آنها؟ پس این همه مقاومت در برابر اصحاب رسانه ناشی  از چیست؟ اگر اطلاع رسانی درستی از سوی شما مسوولان صورت نگیرد خوب شما عملا دست منتقدان را باز گذاشته ای که به راحتی قضاوت کنند و عملکرد نداشته حضرتعالی را به چالش بکشاند .

مگر نه اینکه رسانه‌ها  پلی ارتباطی بین مردم و مسئولان  هستند و تنها به صدا و سیما اکتفا کردن جهت گزارش های حاشیه ای فقط هدر رفت زمان است. قطعا این گونه برخورد شما  نوعی نادیده گرفتن حق مردم و مخاطبان این رسانه‌ها بوده و انتظار می‌رود این روند اصلاح شود.
عباس خزلی از پیشکسوتان رسانه ای با بیان اینکه  برای جناب استاندار بسیار متاسفم  گفت: ایشان در بدو ورود به استان از همدلی توسعه وپرهیز از مسایل حاشیهای ،و جناحی سخن به میان اوردند در حالیکه که شعاری بیش نبود طاقت نداشتن حوزه اطلاع رسانی ایشان در  مقابله با خبرنگاران   و حذف انها از بسیاری از جلسات  و کم صبری ان مجموعه در برابر انتقادهای سازنده  نشان می دهد رفتار دوگانه دولت با رسانه ها از حد معمول فراتر رفته است
این فعال رسانه ای گفت:  استاندار ایلام نیازی به رسانه نمی بیند و حرف هایش  مخاطبی چندانی  ندارد. و فقط در حال وقت گذرانی است و برگزاری نشست های پوچ هیچ عایدی برای مردم نخواهد داشت .

جبارصفربیگی از فعالان رسانه ای بابیان اینکه  در سفر اخیر معاون اول رییس جمهور به ایلام، نگاه گزینشی و غیرمطبوعاتی روابط عمومی استانداری ایلام در دعوت از خبرنگاران، بار دیگر حاشیه ساز شد و علاوه بر صادر نکردن کارت خبرنگاری برای خبرنگاران، وظیفه خود را در هماهنگ سازی ها و اطلاع رسانی فراموش کرده و فقط به نصب پرچم و بنر خوش آمدگویی برای مدعوین بسنده کرد!
وی گفت :  معلوم نیست تا چه زمانی استانداری ایلام میخواهد هزینه ضعف عملکرد این واحد را بپردازد.
بعنوان یک فعال رسانه ای که رسالت اصلی خود را آگاهسازی مردم میدانم، برخود واجب دیدم نکاتی را به روابط عمومی استانداری یادآور شوم؛ نخست آنکه وظیفه روابط عمومی، ارتباط با خبرنگار است، نه آنکه توقع داشته باشند رسانه ها همچون موم در دست روابط عمومی به شکل دلخواه آن ورز داده شوند!

دوم آنکه حذف رسانه های منتقد عملکرد دولت ، حذف واقعیات جامعه نیست و روابط عمومی با نگاه گزینشی خود تنها ضعف توانمندی خود در مدیریت این حوزه را نشان میدهد.

سوم آنکه رسانه ها کارمند روابط عمومی استانداری  نیستند که همواره آنچه را بگوید که خوشایند مسئول روابط عمومی باشد و با مجیز گویی بدنبال ارتقای پست و مقام  باشد .
معصومه علی حسینی مدیر مسول هفته نامه طنین غرب با اشاره به اینکه  آقای دشتکی استاندار ایلام  کاملا با سوگیری خاص و هدفمند آنهم به سود اطرافیان خود عمل میکندافزود : برای همین سعی دارند چند نشریه را با خود همسو نموده و بقیه را بایکوت و تضعیف کند.
این فعال رسانه ای گفت : چون نشریات استان به آگهی های دولتی وابسته اند و نبود آگهی مساوی تعطیلی آنهاست  اگر دقت کرده باشید کاملا هدفمند ادارات فقط با چند نشریه و سایت خبری کار می کنند و بقیه اصلا دیده نمی شوند .
وی ادامه داد :  خوب قطعا ایشان به سختی در اشتباه هستند چون در این شرایط  ما و دوستان منتقد به یمن دهه فجر سکوت می کنیم و بعد از آن عملکرد قومدارانه ایشان را به نقد خواهیم کشید

علی حسینی گفت : با توجه به شایعات افکار عمومی ایشان به چند قصاب سنتی هم رحم نکرد و در آستانه سال نو آنها را به بیکاری کشاند و لقمه نان سفره آنان  اجر کرده به سود برنده مناقصه کشتارگاه که آشنای ایشان است  و دلسوزی هم می کند که به خاطر سلامت مردم !!! در حالیکه ما از کودکی تا الان از همین قصابی سنتی تغذیه کردیم ایشان باید با کنترل  دامها  سلامت را تضمین کند با مهر کردن لاشه یک دام تضمین سلامت ممکن نیست با این حال  مطبوعات دیگر جای خود دارد فقط باید امیدوار باشیم مغازدار وارد استان نکند و دکان مغازه داران ایلام  را تخته نکند.

سرپرست روزنامه رسالت درخصوص حذف رسانه های منتقد دولت درجلسات اعتقاد داردکه این رویه ناثواب میراث دوران مدیریت مروراید ضعی ترین استاندار ایلام بعد از انقلاب است.
این پیشکسوت رسانه افزود: ما در اولین جلسه  مطبوعاتی استاندار جدید ایلام به مواضع آقای سلیمانی خوش بین شدیم که روال دوران مدیریت قبلی درحال تغییراست و اما روال همان روال ناپسند گذشته است و تا این لحظه تغییری نداشته است .
ایشان اظهارداشت : برداشتم این است که منهای سیاسی کاری تیم روابط عمومی و نزدیکان رسانه ای استاندار فعلی ایلام ، واقعا عملکرد دولت آنقدر ضعیف و ناکارامد است که مسئولین حرفی را برای گفتن ندارند.
واقعا نمی دانم چرا استاندار دست اندرکاران این حوزه را مورد عتاب و پرسشگری قرار نمی دهد که واقعا چرا؟ و به چه علت این اتفاق نامبارک رخ می دهد.
حیدر داودی از دیگر پیشکسوتان و فعالان رسانه ای نیز با اشاره به اینکه نگاه بسته همچنان  در حوزه اطلاع رسانی در استانداری ایلام  وجود دارد گفت: خبرنگاران به بیشتر  جلسات دعوت نمی شوند. و این مساوی با محروم کردن مردم از نتایج تصمیات است.
وی گفت :عدم دعوت از خبرنگاران در جلسات مربوط  استانداری امر جدیدی نیست و در گذشته نیز این مساله سابقه داشته است که انتظار اصلاح امور را داشتیم ولی متاسفانه گامی بر داشته نشد.
وی ادامه داد :استاندار ایلام  پاسخ بدهد اگر دعوتی است چرا گزینشی است؟ و اصلا مبنای این گزینش چه بوده است؟
مسول اسبق خانه مطبوعات استان گفت: این نهایت بی حرمتی به خبرنگاران زحمت کش ایلامی  است که روابط عمومی استانداری در گروه های که مشخص نیست با چه هدفی درست شدند؟ از رسانه های جهت پوشش اخبار به سفرهای شهرستانی دعوت کنند .وحاضر نیست حفظ حرمت  خبرنگارکند .
در پایان ضمن پوزش از دوستان رسانه ای، و نقدهای که  در موردعلت  عدم دعوت ها ،  داشتند ودر این گزارش جای داده نشد قطعا در یادداشت بعدی از انها استفاده وبطور مفصل مطالب را باز خواهیم کرد  .

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT