آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6591701
ما 31 مهمان آنلاین داریم
سوءاستفاده سیاسی از آب گل‌آلود اغتشاشات/ جشن آزادسازی خود فیلترینگ چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
دوشنبه, 25 دی 1396 ساعت 06:40
امیررضا غلامی*/رئیس دولت دوازده ام که امروز برجام را پیروزی «الی یوم القیامه» نامید، باید نارضایتی های مردم و فشار اقتصادی بر روی ملت را ببیند و خود قضاوت کند که چگونه برجام یک پیروزی مادام العمر بود در حالیکه نه تنها تحریم ها برداشته نشد بلکه روز به روز به تحریم ها اضافه خواهد شد؟ اگر بر توان داخلی کشور و سیاست اقتصاد مقاومتی تمرکز می‌شد و توان و تمرکز دولت چهار سال بر روی مذاکرات هسته ای و برجام معطوف نمیشد، آیا امروز شاهد این وضعیت اقتصادی نا بسامان بودیم؟

غرب آنلاین / سخنرانی امروز رئیس جمهور در خصوص اعتراضات مردمی، در جای خود بسیار مهم و حائز نکاتی برجسته بود که باید برای مردم تبیین شود. مردم باید بدانند که چگونه مسبب اصلی وضعیت فعلی اقتصاد ایران، که وعده های انتخاباتی‌اش نه تنها محقق نشده بلکه مردم را به خیابان ها کشانده است و موجی از نارضایتی ها را ایجاد کرده؛ حال چگونه می‌خواهد از این اعتراضات استفاده سیاسی کند.

آقای روحانی در اختتامیه جشنواره فارابی به گونه ای سخن گفت که اعتراضات مردمی تمام شده بود و هیچ گونه ارتباطی با دولت نداشت؛ این در حالیست که توده های مردم از وعده های پوچ دولت، وضعیت اقتصادی و معیشتی، بیکاری جوانان و ... نارضایتی خود را ابراز کردند.

رئیس جمهور به جای تمرکز بر حل مسائل اقتصادی و معیشتی به دنبال استفاده سیاسی از اعتراضات مردمی است؛ که اگر اینگونه باشد، باید بگوئیم که این سوءاستفاده از سوءاستفاده اغتشاشگران (که مطالبات اقتصادی و معیشتی را به صحنه تقابل مردم و نظام تبدیل کردند و کار به آتش زدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی کشیده شد) بدتر است.

امروز کسی که دستور فیلتر گسترده را صادر نمود و پهنای باند های اینترنت کشور را محدود کرد، در نطقی طلبکارانه از فیلترینگ سخن گفت و فیلتری که به دستور خود ایجاد شده بود را به طی مراسمی آزاد نمود و این را برای خود یک پیروزی قلمداد کرد.

رئیس دولت دوازده ام که امروز برجام را پیروزی «الی یوم القیامه» نامید، باید نارضایتی های مردم و فشار اقتصادی بر روی ملت را ببیند و خود قضاوت کند که چگونه برجام یک پیروزی مادام العمر بود در حالیکه نه تنها تحریم ها برداشته نشد بلکه روز به روز به تحریم ها اضافه خواهد شد؟ اگر بر توان داخلی کشور و سیاست اقتصاد مقاومتی تمرکز می‌شد و توان و تمرکز دولت چهار سال بر روی مذاکرات هسته ای و برجام معطوف نمیشد، آیا امروز شاهد این وضعیت اقتصادی نا بسامان بودیم؟

در پایان رئیس جمهور محترم باید بداند که مردم فهیم ایران خوب درک می‌کنند و بهتر از بسیاری از خواص تشخیص میدهند که مسبب وضعیت کنونی مردم کیست و چه کسی از اب گل آلود ماهی می‌‎گیرد.

 

*- فعال سیاسی و روزنامه نگار

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 25 دی 1396 ساعت 06:41
 

نظرات  

 
+1 #1 سامان علیدادی 25 دی 1396 ساعت 19:49
درود بر حاج امیر غلامی الحق گل گفتی
نقل قول
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT