آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6876764
ما 99 مهمان آنلاین داریم
"حماسه ۹ دی، مظهر بصیرت امت" چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
جمعه, 08 دی 1396 ساعت 18:27
رضا دهبالایی/ شاید از مهمترین تجلی های خصایص انقلاب اسلامی، جانمایی ریشه ها و بنیاد های آن در عصاره امامت، ولایت و قیام امام حسین (ع) باشد. قیام امام حسین(ع) همانند نور تا ابد روشن، که قرن ها است در وجود شیعیان روز به روز مشعشع تر می شود توانسته در طی قرن ها زیربنای بصیرت عوام و چراغ راه توده ها برای مبارزه با خودکامگی، جهل، بی بصیرتی و انفعال برخی نخبگانی باشد که همواره تلاش داشته (چه دانسته و چه از روی غفلت) به آرمان های مذهبی و اسلامی مردم در پی منافع سیاسی و سلطه خود ضربه زده و زمینه را برای وابستگی و تسلیم کشور در برابر امپریایسم و طاغوت فراهم آورند.


 

شاید از مهمترین تجلی های خصایص انقلاب اسلامی، جانمایی ریشه ها و بنیاد های آن در عصاره امامت، ولایت و قیام امام حسین (ع) باشد. قیام امام حسین(ع) همانند نور تا ابد روشن، که قرن ها است در وجود شیعیان روز به روز مشعشع تر می شود توانسته در طی قرن ها زیربنای بصیرت عوام و چراغ راه توده ها برای مبارزه با خودکامگی، جهل، بی بصیرتی و انفعال برخی نخبگانی باشد که همواره تلاش داشته (چه دانسته و چه از روی غفلت) به آرمان های مذهبی و اسلامی مردم در پی منافع سیاسی و سلطه خود ضربه زده و زمینه را برای وابستگی و تسلیم کشور در برابر امپریایسم و طاغوت فراهم آورند.

از جلوه های بی بصیرتی برخی خواص و حضور حماسه آفرین عوام پس از انقلاب اسلامی در ایران را می توان در حماسه  یوم الله ۹ دی ملاحظه کرد. جایی که برخی خواص در پی مطامع و تمایلات شخصی و حزبی خود سعی در ضربه کاری بر پیکره انقلاب داشتند. جایی که با علم کردن پرچم حق خواهی در پی ایجاد فتنه عظیمی در کشور شدند که راهبرد های آن را خارج از مرز ها نگاشته بودند.

جایی که در پی لج بازی سیاسی و کینه ورزی ناشی از دورماندن و در حاشیه بودن، به دنبال عقده گشایی و به نوعی انتقام گیری از بدنه انقلابی بودند که پایه های آن را اعتقادات مردم و بدنه آن را خون شهدا تشکیل داده بود.

شاید محاسبات میدانی آنان در زمینه نارضایتی از انقلاب و نارضایتی از وضع موجود را از متومولین اطراف، عده ای جوان سوت و کف زن، تنی چند از ناآگاهان و بی خردان سیاسی و توده ای دم دمی مزاج دریافت کرده بودند، اما محاسبه دل های میلیونی مردم که با گذشت قرن ها از قیام عاشورا، همچنان سیاه پوش بوده و داغ دیده قیام امام حسین (ع) هستند را نداشتند.

اعتقادات مردم چیزی نیست که نتوان روی آن حساب باز کرد. اعتقاداتی که هر ساله سبب شده میلیون ها نفر از مشتاقان علی رغم مشقات و هزینه های سفر، راهی سرزمین کربلا شوند.

"وَ َلأَوْضَعُوا خِلالَكُمْ یبْغُونَكُمُ الْفِتْنَةُ [توبه/ 47]؛ و در میان شما به سرعت فتنه ‌انگیزی (و ایجاد تفرقه و نفاق) می ‌کردند (خداوند) به مسلمانان اخطار می ‌کند که مراقب باشید افرادی ضعیف‌ الایمان در گوشه و کنار جمعیت شما وجود دارند که زود تحت تأثیر این گروه منافق قرار می ‌گیرند."

اما، ید الله فوق ایدیهم، اینان نتوانسته و نمی توانند اشتیاق مردم را برای حفظ و حراست از انقلاب و آرمان های آن درک کنند. با حضور مردم در صحنه در روز نهم دی ماه، تمام نقشه های خائنین به انقلاب و برنامه های ضد انقلاب خارج نشین به هم خورد. اینان سیلی سختی از ملت دریافت کرند که صدای آن هنوز در گوششان می پیچد. مردم نشان دادند که هر زمان انقلاب و ولایت در خطر است با حضور در صحنه خواهند توانست تمام فتنه ها را در نطفه خفه کنند. شاید دست آویزی دشمنان انقلاب مضیقه های اقتصادی، تبعیض و فقر در بخش هایی از کشور باشد که با سیاه نمایی چند صد چندان، به دنبال اهداف خود بوده و هرگز خسته نشوند. لکن دل های عاشق و دستان پینه بسته توده های ملت همواره حامی و پشتیبان انقلاب و آرمان های امام خمینی (ره) است.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT