آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6876423
ما 100 مهمان آنلاین داریم
اقدام اثرگذار دکتر امینی در پیگیری مطالبات مغفول مردم ایلام در دوران دفاع مقدس چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 05:09
سالهاست که صدها تن ازمردم ایلام به افتخار جانبازی نائل آمده‌اند اما در پیچ وخم راهروهای دوایر دولتی و نیز بروکراسی اداری همچنان بلاتکلیف و سرگردان هستند. از سوی دیگر به دلیل بمباران مداوم ساختمان‌های اداری از جمله علوم پزشکی و بیمارستان‌ها درآن زمان، بخش قابل توجهی از مستندات پزشکی ، اسناد ومدارک این عزیزان دچارآتش سوزی و یا فرسودگی شده است. نظر به عدم انطباق سیستم فعلی بایگانی اسناد و مدارک با وضعیت بحرانی دوران دفاع مقدس که این امر فراروی استیفای حقوق مسلم این دسته از جانبازان و ایثارگران مانع بزرگی ایجاد نموده است.  

 

دکتر «سلام امینی» نماینده مردم حوزه شمالی ایلام، دراقدامی متفاوت، مطالبه دیرینه و مغفول مردم ایلام در دوران دفاع مقدس را با رایزنی با معاونت پارلمانی بنیاد شهید و امورایثارگران و نیز مکاتبه با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیادشهید کشور پیگیری می‌کند.

امینی با استدلال اینکه  استان ایلام با دارا بودن ۴٣۰ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق در دوران جنگ تحمیلی مکررا مورد تعرض و تجاوز و اشغال ایادی استکبارجهانی قرار گرفت و متعاقب آن مردم این استان از گزند دژخیمان بعثی در امان نبوده و در مجموع بیش از دو هزار بار بمباران هوایی شده‌اند اما با شجاعت و صلابت هرگز مرز دفاع از وطن را ترک نکردند و همواره به عنوان یار وفادار نظام جمهوری اسلامی استوار و سلحشور ایستادگی کردند، از رئیس سازمان بنیاد شهید کشور مصرانه خواسته است که به دلیل حضور همیشگی مردم ایلام در خط مقدم جبهه‌های جنگ، نسبت به احقاق حقوق آنان در حوزه ایثارگری و جانبازی تعجیل شود.

نماینده ایلام در قسمتی دیگر از پیگیری‌ها و مکاتبات خود آورده است؛سالهاست که صدها تن ازمردم ایلام به افتخار جانبازی نائل آمده‌اند اما در پیچ وخم راهروهای دوایر دولتی و نیز بروکراسی اداری همچنان بلاتکلیف و سرگردان هستند. از سوی دیگر به دلیل بمباران مداوم ساختمان‌های اداری از جمله علوم پزشکی و بیمارستان‌ها درآن زمان، بخش قابل توجهی از مستندات پزشکی ، اسناد ومدارک این عزیزان دچارآتش سوزی و یا فرسودگی شده است. نظر به عدم انطباق سیستم فعلی بایگانی اسناد و مدارک با وضعیت بحرانی دوران دفاع مقدس که این امر فراروی استیفای حقوق مسلم این دسته از جانبازان و ایثارگران مانع بزرگی ایجاد نموده است.

امینی در بخش دیگری از مکاتبات خود اذعان نموده؛ نظر به مشکلات و دشواری‌های. فراروی این دسته از عزیزان جانباز و ایثارگر، انتظار می‌رود رئیس سازمان بنیادشهید با همت وحمیت خویش یکبار برای همیشه در راستای راهگشایی و تسهیل در تحقق مطالبات جانبازان موصوف، دستور فرمایید که به مدت یکسال بنیادشهید و کمیته تخصصی استان ایلام با اختیارتام،موضوع احراز درصد ایلامیان آسیب دیده از جنگ تحمیلی را به نحو ریشه‌ای و اساسی در دستور کار خود قرار دهند.این اقدام پارلمانی دکتر امینی به عنوان یک خدمت ماندگار،   ستودنی و قابل ارج گذاری است.

شایان ذکر است که معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیادشهید و امور ایثارگران کشور ذیل نامه این نماینده ایلام دستور پیگیری و اقدام صادر نموده است

منبع  ایسنا

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 05:13
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT