آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6699264
ما 27 مهمان آنلاین داریم
چند توصیه فوتبالی برای دیپلمات های ایرانی! چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
یکشنبه, 12 آذر 1396 ساعت 07:33
✍️دكتر سارا فلاحي/در سیاست هم عین فوتبال، بهترین دفاع حمله است به شرط آنکه لوازم این تاکتیک هجومی را در اختیار داشته باشی در غیر این صورت ضد حمله های حریف پایان تراژیک بازی هجومی شما را رقم خواهد زد./در بازی سیاست شما به بازیکنانی نیاز دارید که گاهی تکل از پشت بروند و مهم ترین مهاجم حریف را از جریان بازی خارج کنند هر چند خودشان نیز اخراج شوند.با این حال باید بازیکنان شما توجیه شوند همیشه تکل از پشت خطاست و به عنوان آخرین حرکت برای نجات تیم آن را انجام دهند.

غرب آنلاین / در سیاست هم عین فوتبال، بهترین دفاع حمله است به شرط آنکه لوازم این تاکتیک هجومی را در اختیار داشته باشی در غیر این صورت ضد حمله های حریف پایان تراژیک بازی هجومی شما را رقم خواهد زد.
برآورد صحیح زمان حرکت مهاجمان به سمت دروازه حریف و زمان ارسال پاس می تواند شما را از گرفتار شدن در تله آفساید حریف نجات دهد.گاهی در عرصه سیاست این برآوردها غلط است و شما مدام در تله آفساید حریف گرفتار می شوید.
فاصله میان خطوط در فوتبال یکی ازمهم ترین آسیب های یک تیم است که می تواند به بزرگ ترین فرصت حریف تبدیل شود. در سیاست هم فاصله بین خطوط مختلف دیپلماسی می تواند باعث شود رقیب شما در موقعیت برتر قرار بگیرد.
دروازه بان در بازی فوتبال اگر قابل اعتماد باشد، تیم، روان و بی دغدغه و رو به جلو حرکت می کند اگر هم بازیکنان توپ را لو دادند می دانند یکی پشت سرشان هست که به سختی گل می خورد. تیم هایی که دروازه بانان قابل اعتمادی نداشته باشند چون نگران پشت سرشان هستند و مدام به عقب بر می گردند توان حمله موثر ندارند.در عرصه سیاست نیز گاهی تیم های دیپلماسی اینقدر نگران پشت جبهه ضعیف خود هستند که توان بازی روان دیپلماتیک ندارند.
در سیاست هم مانند فوتبال گاهی مجبور به دادن پنالتی می شوید بهترین راه مقابله با بازیکن حریف این است که فقط حرکت توپ را نگاه کنی و فریب حرکات بدنی بازیکن حریف را نخوری.
در سیاست هم گاهی بازیکنانی دارید که در محوطه جریمه خودی هول می شوند و با اولین حمله گروهی حریف به جای دفع توپ گل به خودی می زنند حضور این بازیکنان در بازی های حساس یک خودنابودی است و حتما باید روی نیمکت بنشینند.
در سیاست نیز گاهی داور با شما نیست و به نفع حریف سوت می زند شما یا باید توان بردن بی چون و چرای حریف را داشته باشید یا بیشتر از آن چه حریف به داور داده و او را خریده، شما پرداخت کنید!
در بازی سیاست هم مانند فوتبال شما به بازیکنانی نیاز دارید که بتوانند بازی حریف را خراب کنند.
در بازی سیاست شما به بازیکنانی نیاز دارید که گاهی تکل از پشت بروند و مهم ترین مهاجم حریف را از جریان بازی خارج کنند هر چند خودشان نیز اخراج شوند.با این حال باید بازیکنان شما توجیه شوند همیشه تکل از پشت خطاست و به عنوان آخرین حرکت برای نجات تیم آن را انجام دهند.
در سیاست نیز مانند فوتبال باید تمام تلاش خود را به کار برد که در محوطه جریمه حریف پنالتی گرفت حتی با فریب داور.
در سیاست نیز باید به تناسب تاکتیک حریف تاکتیک خود را طراحی کرد گاهی در یک بازی مجبوری همزمان از چند تاکتیک استفاده کنی.
در سیاست نیز مانند فوتبال باید به قدری حساب شده بازی کرد که در وقت قانونی حریف را شکست دهی چون کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی همه چیز را برای شما به اما و اگر خواهد کشاند. هر چند گاهی لازم است شما بازی را به وقت اضافه بکشانید چون می دانید حریف پنالتی زنان خوبی ندارد.
هر چندسرعت،قدرت وتکنیک هم در سیاست و هم در فوتبال مثلت پیروزی هستند اما بدون اتخاذ تاکتیک صحیح پیروزی آفرین نیستند.
در سیاست هم دست کم گرفتن حریف می تواند پایان پرستیژ جهانی شما باشد و یک حریف بی نام و نشان شما را شکست دهد هم چنان که نباید با نام ها بازی کرد بلکه باید با ساق ها بازی کرد و گاهی می توان با یک بازی دلی و متعصبانه از غرور حریف بهره برد و او را زمین گیر کرد؛ به عبارت دیگر می توان از پرتغال ها و اسپانیاهای عرصه فوتبال و سیاست با یک بازی حساب شده حداقل یک تساوی گرفت هر چند پیروزی نیز صرفا یک رویا نیست.
در سیاست نیز گاهی لازم است توپ و میدان را عامدانه به حریف بدهی و فقط دفاع کنی و سربزنگاه و جایی که حریف احساس می کند سوار بر میدان است ماتش کنی.
در سیاست هم مانند فوتبال هر چند گلزنان و مهاجمین به چشم می آیند اما تعیین کننده یک بازی پاسورها هستند پس تا می توانید در تیم سیاسی تان بازیکنانی را وارد کنید که پاس گل بدهند.
آنالیزورهای سیاسی مانند آنالیزورهای ورزشی نقش موثری در پیروزی تیم ایفا می کنند شما به آنالیزورهایی نیاز دارین که هم بازی شما و هم بازی حریفان را بدرستی آنالیز کنند.
حرف آخر آن که گاهی لازم است
در جریان بازی و وقتی همه چیز به
ضرر شماست مربی شما یک جو روانی ایجاد کند و به زمین و زمان گیر بدهد و داور را وادار به سوت زدن های اشتباه کند تا حریف از ادامه بازی انصراف دهد.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT