آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6481806
ما 89 مهمان آنلاین داریم
ایلام دیشب نخوابید چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 06:49
دیشب ساعت 21 و 48 دقیقه خیابان‌های ایلام لبریز از سراسیمگی شد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مادری با صدای بریده و وحشت‌زده در حالی که کودکش را در بغل گرفته بود، گفت: در حال صحبت با مادرم در کرمانشاه بودم که تماس ما با فریاد مادرم ناتمام ماند .

مادر دیگر در حالی که گریه می‌کرد با زاری گفت: ما در طبقه سوم یک مجتمع زندگی می‌کنیم در حال استحمام فرزندم بودم که احساس کردم سرگیجه دارم اما نه ...

دیری نپایید که بلوارها و محوطه‌های باز شهر پر از مردمی شد که ترجیح دادند شب را در بیرون از منزل بخوابند .

خیابان‌های شهر پر تردد شد، ترافیک سنگینی بر مسیر چهارراه پیام‌نور به بانگنجاب حکمفرما شد، در اطراف جایگاه‌های پمپ بنزین ترافیک چند کیلومتری شکل گرفت .

رادیو دیشب طرفداران بسیاری پیدا کرد و به مردم آرامش می‌داد. فرمانداران و دیگر مسئولان آخرین وضعیت شهرستان‌ها را بیان کردند و خوشبختانه خبری از خسارت جانی نبود اما مردم نگران هم‌وطنانشان در استان کرمانشاه بودند، هر کس تا هر جایی می‌توانست با دوستان و آشنایان تماس می‌گرفت .

اما چند ساعت بعد با اعلام آمار قربانیان مردم هم در عزای عمومی کشور شریک شدند .

ساعت‌های بامداد مردم کم‌کم در مناطق باز سکنی گرفتند .

دقایقی بیشتر تا اذان صبح نمانده مردم اکثرا در چادرهای مسافرتی آرام گرفته‌اند، اما بیدارند، هوا هم سرد است، برخی آتش روشن کرده‌اند، پدری در حالی که نماز آیات می‌خواند و خانواده‌هم در اطرافش خود را به دور پتو پیچیده بودند آرامش‌بخش بود .

دانشگاه‌ها، ادارات و بانک‌ها تعطیل اعلام شده‌اند، تعطیلی پر دلهره‌ای که ناگهانی در تقویم روزمره‌ی مردم جای خود را باز کرد .

خداوند چه زیبا در سوره‌ی مبارکه‌ی فاطر می‌فرمایند :

إِنَّ اللَّهَ یُمْسِکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ کانَ حَلیماً غَفُوراً

خداوند آسمانها و زمین را نگاه می دارد تا از نظام خود منحرف نشوند و هر گاه منحرف گردند ، کسی جز او نمی تواند آنها را نگاه دارد ، او بردبار و غفور است!

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT