آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6265290
ما 117 مهمان آنلاین داریم
خانه ی ملیجک و همسایه ی سپهسالار چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 06:51
یونس قیطانی  / آقای نماینده !بیشتر از این در وقت های تلف شده ی این بازی سیاسی بی پایان دست و پا نزنید و به وظایف قانونی خود بپردازید . مردم شما را انتخاب نکرده اند که تنها به فکر تعویض و تغییر مسولان ارشد استانی باشید و البته آن هم با جایگزین هایی بسیار پایین تر و ناتوان برای اداره ی امور  مربوطه ؛ این درست که سالهاست از موطن خویش دور بوده اید ، اما بپذیرید که برای اداره ی امور نیاز به مترجمی تواناتر! و مشاورانی دلسوزتر  دارید ، سر از پیله ی اختناق بیرون بیاورید که همه ی نخبگان و فرهیختگان ، هر تصمیم و هر قدم که بر می دارید را تحلیل و رصد می کنند .


غرب آنلاین یونس قیطانی / آن روز که در سالیان قجری ، سنگ بنای مشروطه و مجلس گذاشته شد و در گرماگرم ناخوش احوالی شاه مظفر جنبش مشروطیت به رسمیت شناخته شد ، بارقه های امید در میان تمام اقشار جامعه و هر کسی از ظن خود ، ایجاد شد .
قرار بر این شد افرادی که به عنوان نماینده ی مردم وارد مجلس شوند ، بر وزن و ارزش خشت خشت بهارستان بیفزایند و این شخصیت والای نمایندگان باشد که بر ارج و جایگاه مجلس می افزاید و خانه ای در خور این مردم بنیان گذاشته شود .
از مرتضی قلی خان هدایت گرفته تا مدرس و همه و همه به نوعی بر ارج مجلس افزوده اند و آن خانه ای که روزگاری ملیجک و اختر الدوله در آن می زیستند ، با شکوفه ی تدبیر و خرد ، بهارستانی  شد که سایه ی سیادت بر مدرسه ی سپهسالار انداخته بود .
خانه ای که از گزند توپ و تانک ِآن شاه در امان بود و از خُدعه ی جنود شیطان انغماسی خم به ابرو نیاورد .
حال بر  نمایندگان دولت که با لطف رای مردم به خانه ی امن راه یافته اند ، فرض است که تمام قد ایستاده و سر تعظیم در برابر خواسته های به حق و عقلانی این ولی نعمتان خویش فرود آورند .
از کینه و ایجاد انشقاق دوری کنند و جلسه های مجهول المکان را قفل صداقت بزنند و با اهل فن و سیاست و بزرگان و عقلا به شور بنشینند و هر از گاهی نیز در خلوت خویش به این فکر کنند که تا دیروز برخی از آن ها از برخی صنوف بازاری این شهر ناشناخته تر بودند و تنها کاتالیزور جریان های سیاسی و البته رای مردم بود که امروز سر بر آسمان یکدندگی و غرور می سایند .
به جای صرف انرژی خود و دیگران برای تغییر و تحول در پست های سازمانی استان بهتر آن است که در این برهه از زمان که به بهانه ی اربعین و زایران عتبات عالیات فرصتی و دستاویزی برای توسعه ی حداقلی استان ایجاد شده به امور عمرانی  و توسعه ی زیرساخت های استانی بپردازند و تا تب این آتش فروکش نکرده خمیر را بچسبانند که فردا دیر است .
آقای نماینده !
بیشتر از این در وقت های تلف شده ی این بازی سیاسی بی پایان دست و پا نزنید و به وظایف قانونی خود بپردازید .
مردم شما را انتخاب نکرده اند که تنها به فکر تعویض و تغییر مسولان ارشد استانی باشید و البته آن هم با جایگزین هایی بسیار پایین تر و ناتوان برای اداره ی امور  مربوطه ؛ این درست که سالهاست از موطن خویش دور بوده اید ، اما بپذیرید که برای اداره ی امور نیاز به مترجمی تواناتر! و مشاورانی دلسوزتر  دارید ، سر از پیله ی اختناق بیرون بیاورید که همه ی نخبگان و فرهیختگان ، هر تصمیم و هر قدم که بر می دارید را تحلیل و رصد می کنند .
آقای نماینده !
نگاهی به پشت سر خود در میان کاروان وکلای ملت از آغاز بیاندازید ! آنچه پیداست برای گروهی تنها خاطرات و ذکر خوبی ها و ارزش های آنان است که برای مردم و میهن گذاشته اند و گروهی دیگر نیز نام و نشانی نیک از خود بر جای نگذاشته اند و در پس و پیش های قدرت گم شده اند . شما نیز می روید و نمی مانید همان گونه که نمایندگان ادوار مجلس استان ، خدمت در مرکز را به استان و خاستگاه خویش ترجیح داده اند و نیستند .
کوتاه سخن این که پای از بازی « آنها» بیرون بکشید و قدم در آوردگاه خدمت به استان بگذارید ، ما از شما نه کلید اصفهان می خواهیم نه بهشت ایران ، تنها و تنها در چارچوب یک نماینده ی مجلس ، دلسوزانه برای استان تلاش کنید تا نامی نیک در اذهان این مردم قدرشناس به یادگار بگذارید و تا روزگاران در خلسه ی آن سبک سر و شیرین کام باشید .
راستی تا یادم نرفته بگویم ؛
اگر وقت کردید
به ایلام هم سری بزنید !

 

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 07:41
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT