آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334305
ما 60 مهمان آنلاین داریم
قدم در " راه " توسعه با مداومت پارلمانی چاپ فرستادن به ایمیل
مقالات
چهارشنبه, 01 شهریور 1396 ساعت 14:34
✍️خداداد ابراهیمی

 

"با ساخت راه آهن ایلام موافقم و حتما فرایند پیمان رفتن این پروژه را به مرحله اجرا بگذارید."

این عبارت با یک امضای وزارتی اخیرا در انتهای نامه دکتر سلام امینی رئیس مجمع نمایندگان ایلام که قبلا خطاب به وزیر راه وشهرسازی نگاشته بود، نقش نمایی می کند.
با درنگ در این نامه و نیز مطالعه مکاتبه های پیشین این نماینده مجلس باید اذعان نمود که وی اعتقاد و عزم جدی دارد که در مداومت های پارلمانی خود برای تحقق توسعه همه جانبه ایلام باید قدم در " راه " گذاشت و به بیراهه نرفت!
بیراهه ای که دیگران رفتند و هرگز توسعه راه های جاده ای و ریلی ایلام تحقق نیافت.بیراهه ای با طعم سیاست و فعالیت در راستای تحقق مطالبات فرا استانی که سرابی بیش نبود و هرگز استان مرزی ایلام از آن بهره ای نبرد
همگان به یاد دارند که درآغاز فعالیت مجلس نهم ، امینی در اولین نطق پیش از دستور خود ضمن التفات به ثروت و سرمایه های نفت وگاز استان در راستای اشتغالزایی و عمران و آبادانی ، به وضوح از توسعه راه و دوباند کردن جاده ایلام- مهران ، سخن گفت و  نگاه مسئولان کشوری را به راه کربلا معطوف ساخت.زیرا وی به فراست دریافته بود که راه مهمترین عامل توسعه تلقی می گردد و ایجاد امکان دسترسی مناسب به راه برای هر منطقه ای، سبب رشد دیگر زیرساخت ها و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم و افزایش میزان بهره مندی مردم از منابع و ظرفیت های دیگر می شود.
امینی اخیرا گفته ست که استان ایلام با داشتن پتانسیل های عظیم در زمینه های مختلف از محرومیت پیوسته رنج می برد و چرا نباید حتی از داشتن یک متر راه آهن به عنوان یکی از عناصر توسعه محروم باشد؟!
رئیس مجمع نمایندگان ایلام می گوید:
در سال های اخیر به برکت قرار گرفتن در مسیر راه کربلا به عنوان دروازه عتبات عالیات و نیز راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، و جود منطقه ویژه اقتصادی مهران و تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری مهران و وجود بازارچه های مرزی با استراتژی صادرات ، دسترسی به شبکه ریلی کشور قطعا نقشی توسعه محور واشتغالزا خواهد داشت.
هرچند در سنوات گذشته کلنگ احداث راه آهن ایلام  به زمین زده شدو متأسفانه این پروژه حیاتی به دست فراموشی سپرده شد، اما این روزها
خبرهای مسرت بخشی در راه است آنگونه که رئیس مجمع نمایندگان ایلام گفته ست؛ مقررشده که راه آهن ایلام از طریق راه آهن اسلام آباد- کرمانشاه طراحی و اجرایی شود.
گفته می شود در دیدار سلام امینی با وزیر راه و شهرسازی وی تصریح کرده که  عملیات اجرایی راه آهن کرمانشاه به سمت اسلام آباد آغاز شده است  و فنی ترین، نزدیک ترین و مناسبت ترین مسیر اتصال ایلام و مهران از طریق اسلام آباد است که کار پیمان رفتن این پروژه به زودی آغاز می شود.
درخاتمه ضمن قدردانی از رایزنی های مداوم مهندس مروارید استاندار ایلام و دونماینده دیگر استان آقایان مهندس کاظم زاده و دکتر میرزایی ، ضمن لحاظ انسجام و همبستگی مدیریتی خود ،انتظار می رود که  مثلث فرصت طلایی مرزمهران، احداث راه آهن و ظرفیت خدادادی نفت وگاز استان، که بی شک درتوسعه همه جانبه ایلام نقش حیاتی دارد را مرکزثقل پیگیری های خود قراردهند ودر راستای توسعه گرایی واشتغالزایی، همه مسئولان اهتمام و مساعی خود را با نگاه به این ظرفیت سه گانه به کارگیرند زیرا تمرکز بر این مهم ،تنهاراه خروج استان از بن بست های فراروی استان ایلام ست

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 07:43
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT