آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334314
ما 71 مهمان آنلاین داریم
شورای شهر ایلام به ایستگاه دانشگاه می رسد چاپ فرستادن به ایمیل
مقالات
چهارشنبه, 01 شهریور 1396 ساعت 07:03
  غرب آنلاین

 

شورای شهر ایلام به ایستگاه دانشگاه می رسد

غرب آنلاین / شورای شهر ایلام، اگر چە هنوز هم جای مرحوم دکتر مهرداد داوری را سبز نگاە داشتە، ولی این روزها، بە دلیل خلا مدیریتی پیش آمدە از انتخابات شوراها تا انتخاب شهرداران کە تحت شعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفت، دغدغەی انتخاب هر چە سریعتر شهردار را دارد و در رایزنیها و فراخوان های متفاوت بالاخرە روی چند گزینە بە توافق رسیدە است.
آنگونە کە از ترکیب شورای شهر جدید ایلام بر‌می‌آید، این شورا برخلاف اغلب شوراهای شهر مراکز استانها، یک شورای جناحی و زاییدەشدە از درون لیست های سیاسی نمی‌باشد، و نیز برخلاف اغلب روال شوراهای قبل، هیچکدام از ایلات استان در آن دارای عضو حداکثری نیستند، فلذا رویکرد این شورا علی‌القاعدە می‌بایست فارغ از هیجانات و تعصبات ایلیاتی و قبیلەگرایی و نیز هیجانات سیاسی باشد.
اگر چە تجربە در بحث شورای شهر میتواند یک پارامتر مهم باشد اما انتخاب تنها دو تن از اعضای شوراهای سابق ایلام، نیز می‌تواند حاوی این پیام باشد کە مردم خواهان تغییر وضع موجودند.
چنانچە بە موارد فوق کە بە نوعی برآیند افکار عمومی بە شمار می‌روند، رجوع کنیم، می‌‌توانیم گفت کە خروجی جمع‌بندی اعضای شورای جدید به این صورت است که  عمدەی شهروندان خواهان تغییر وضع موجود و بە ویژە تغییر مدیران شهرداری‌اند.
اما اینکە این تغییر باید چگونە باشد؟ خود جای بحث فراوان و جمع‌بندی و تحلیل های لازم برای حال و آیندەی نەچندان دور شهر دارد.
بلاشک اولین گام این مهم، انتخاب شهرداری آگاە و کاربلد است که بر اساس جمع‌بندی اولیە می‌توان گفت کە چنانچە شهردار آتی قرار است بە دور از هیاهوهای سیاسی معمول و نیز عصبیت های قومی و طایفەگرایی انتخاب شود، باید خود وی هم دارای شخصیتی فراجناحی و نیز کاراکتری عملگرا و علمی باشد فلذا بە جاست کە شورا بە دنبال چهرەهایی علمی‌تر و دانشگاهی‌تر و با تخصص و دانش و تجربەای متفاوت‌تر از مسایل صرفا مدیریتی اداری معمول، پیش برود.
به نظر می رسد اکثریت  شورای شهر ایلام بر اساس پارامترهای فوق به این جمع بندی رسیده است تا کلید شهر ایلام را به  طالب صادقیان با کوله باری از تجربه در  حوزه تدریس ، فعالیت علمی و پژوهشی  ، 22 سال کار اجرایی و عمرانی کلان و... واگذار نماید و شاید این اولین با در طول 5 دور فعالیت شورای شهراست که  فردی دانشگاهی و عضو هیات علمی دانشگاه سکاندار شهرداری ایلام می شود و قطعا این انتخاب حکایت از رویکرد متفاوت شورای شهر پنجم در گزینش شهرداری توانمند بر اساس منافع مردم دارد.
در شرایط کنونی شهر ایلام نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت ها و فراهم کردن امکانات رفاهی است و از طرفی دست دولت در کمک به شهرداری تقریبا بسته است و نمی توان با اعتبارات قطره ای درخت کهنسال شهر ایلام را آبیاری کرد  به نظر نگارنده  بهترین فرد برای پیگیری این موضوع صادقیان باتجربه است . ایشان در حال حاضر مشاور چندین طرح در کشور استرالیا، مشاور طرح های عمرانی شهرداری تهران ، وزارت بهداشت و درمان ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مفتخر به کسب رتبه مهندس برتر و مدیر نمونه یخش خصوصی کشور در سال 91 می باشد.
تلفیق 19 سال فعالیت علمی و  تدریس در دانشگاه به همراه 22 سال تجربه ارزنده طالب صادقیان  در حوزه اجرایی و تخصصی شهرسازی و عمرانی  قطعا در تحول آفرینی و سروسامان دادن به مدیریت شهر ایلام  موثر خواهد بود و امیدواریم اعتماد شورای شهر به صادقیان دانشگاهی به کار شهر ایلام آید.
این یادداشت  تحلیلی بر تصمیم شورای شهر ایلام در صورت انتخاب مهندس طالب صادقیان است  و بر این اعتقادیم اکثر کاندیداهای شهرداری ایلام از جمله مهندس منت محمدی شهردار کنونی شهر ایلام، مهندس خالق  منصوری شهردار اسبق ایلام ، مهندس عباسی میرزاد مدیرکل اسبق امور شهری استانداری ایلام و...  افرادی توانمند هستند.


آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 07:43
 

نظرات  

 
+1 #1 محمدحسین 01 شهریور 1396 ساعت 07:18
دکتر صادقیان یکی از مدیران موفق در حوزه عمرانی بوده ، ضمن تشکر ار شورای شهر بخاطر این حسن انتخاب ، امیدواریم با حضور ایشان تحولات خوبی در عمران شهری و مبلمان شهری و ... باشیم
نقل قول
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT