آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6265311
ما 123 مهمان آنلاین داریم
وزرای پیشنهادی از توانایی و تجربه لازم برای تصدی مسئولیت وزارتخانه ها برخوردارند چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
پنجشنبه, 26 مرداد 1396 ساعت 03:56
دکتر روحانی در کابینه پیشنهادی خود به مجلس دهم تلاش کرده مجموعه ای از نیروهای کارآمد کشور را از جریان های مختلف سیاسی اعم از اصلاح طلب ، اصولگرا و اعتدالگرا را گرد هم آورده و به مجلس معرفی کند./افرادیکه در کابینه جدید به مجلس پیشنهاد شده اند در مجموع هم از میان افراد باتجربه بوده و هم نیروهای جوانتر و باانگیزه تر نیز حضور دارند، ضمن اینکه تعدادی از وزرای پیشنهادی پیش از این در مسئولیت معاونت های وزارتخانه ها و سازمانها فعالیت کرده اند و توانایی خود را نشان داده اند.

سلام امینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دکتر روحانی در کابینه پیشنهادی خود به مجلس دهم تلاش کرده مجموعه ای از نیروهای کارآمد کشور را از جریان های مختلف سیاسی اعم از اصلاح طلب ، اصولگرا و اعتدالگرا را گرد هم آورده و به مجلس معرفی کند.
وی افزود: افرادیکه در کابینه جدید به مجلس پیشنهاد شده اند در مجموع هم از میان افراد باتجربه بوده و هم نیروهای جوانتر و باانگیزه تر نیز حضور دارند، ضمن اینکه تعدادی از وزرای پیشنهادی پیش از این در مسئولیت معاونت های وزارتخانه ها و سازمانها فعالیت کرده اند و توانایی خود را نشان داده اند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم تاکید کرد: کابینه پیشنهادی در مجموع توانایی کسب رای اعتماد نمایندگان را دارد و بجز یک یا 2 وزیر که ممکن است نتوانند آرای مورد نیاز رای بدست آورند مابقی مشکلی برای حضور در وزارتخانه های مورد نظر نخواهند داشت.
امینی یادآور شد: برخی از وزرایی که در دولت یازدهم حضور داشتند، عملکرد قابل دفاع و موفقی از خود نشان ندادند و انتظار بود که رئیس جمهوری در کابینه جدید آنها را معرفی نکند که ایشان نیز با درک این موضوع افراد دیگری را جایگزین کرده است که هم از توان اجرایی و هم از تخصص لازم برای قبول مسئولیت برخوردارند و امیدواریم بتوانند منشا اثر و تحول مثبت در حوزه مسئولیتی خود باشند.
وی اضافه کرد: رویکرد مجموعه نمایندگان در مجلس دهم همراهی و همکاری با دولت در انتخاب اعضای کابینه جدید است و بنده نیز در صورت انتخاب به عنوان سخنران در دفاع از کابینه پیشنهادی صحبت خواهم کرد.
نماینده مردم ایلام ، مهران ، سیروان ، چرداول ، ملکشاهی و ایوان در مجلس شورای اسلامی گفت: کابینه معرفی شده فارغ از دسته بندی های سیاسی و جناحی مجموعه ای همگن است که در صورت همراهی تمامی مجموعه های نظام می تواند در مسیر اهداف تعیین شده حرکت کند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز سه شنبه گذشته اسامی 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و روند بررسی صلاحیت این افراد از روز گذشته با حضور رئیس جمهوری ، معاون اول و وزاری تعیین شده آغاز شده و امروز نیز ادامه می یابد.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT