آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6265264
ما 108 مهمان آنلاین داریم
موج گرما تا پایان هفته در استان ایلام تداوم دارد چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 14:01
مجتبی میهن پرست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: غلظت ابرناکی هوا تا عصر امروز بیشتر می شود و این تراکم ابرها موجب رگبار های پراکنده باران در ارتفاعات و مناطق کوهستانی می شود.
وی افزود: از فردا نیز وزش باد در آسمان استان وزش می گیرد و این وزش تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت و با وجود تداوم گرما اما شدت آن کمتر از روزهای گذشته است.
میهن پرست یادآور شد: طی هفته جاری نوسان دمایی در مناطق گرمسیری استان ایلام به 50 و نقاط سردسیر و معتدل نیز به 40 درجه سانتیگراد می رسد.
وی در مورد گرد و غبار اظهار کرد: با بررسی نقشه ها و الگوهای ماهواره ای هنوز هیچ کانونی از گرد و غبار در کشورهای مبدا عراق و سوریه مشاهده نشده است.
میهن پرست از مسئولان و مردم خواست با توجه به گرمای هوا نسبت به رفع نواقص منابع سرمایشی و نیز مصرف بهینه حامل های انرژی همچون آب و برق اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی به سالمندان و کودکان توصیه کرد از حضور در مناطق باز در ساعات گرم روز برای جلوگیری از گرما زدگی اجتناب کنند.
استفاده از سایبان برای کولرهای آبی و کندوی زنبورهای عسل، استفاده از کولر گازی به جای کولرهای آبی، به کارگیری سیستم های تهویه برای محل نگهداری احشام از دیگر توصه های میهن پرست به مردم و کشاورزان برای در امان ماندن از گرما و کاهش اتلاف انرژی و بروز خسارت در میان کشاورزان بود.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT