آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6250096
ما 156 مهمان آنلاین داریم
با دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت؛ کاهش ۵۰ درصدی شهریه دانشگاه آزاد در مناطق محروم چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 19:45
  دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای شهریه ثابت و متغیر رشته‌محل‌های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی را کاهش داده است./دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه ای به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصیل دانش آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالی خانواده ها، شهریه ثابت و متغییر رشته محل‌های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که در نقشه جامع علمی کشور دارای اولویت و کمبود دانشجو دارند تا 50 درصد کاهش داد.

 

دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای شهریه ثابت و متغیر رشته‌محل‌های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی را کاهش داده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از اطلاعات روز، افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد در چند سال گذشته یکی از دغدغه‌های اساسی دانشجویان و خانواده‌های شاغل به تحصیل در این دانشگاه بوده است.

افزایش مکرر شهریه‌ها و عدم افزایش کیفیت آموزشی، دانشگاه آزاد را به یک پایگاه صدور مدرک تبدیل کرده بود مضافا اینکه سنگینی بار هزینه‌ها خانواده های کم درآمد را از راهیابی به دانشگاه آزاد اسلامی محروم کرده بود.

تحول و تغییر در مدیریت دانشگاه آزاد و بهره‌مندی از مدیریت اسلامی منجر به آن شد تا سیستم جدید این دانشگاه در اولین اقدام موثر خود به بالا بودن این شهریه ها واکنش نشان دهد.

دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه ای به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصیل دانش آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالی خانواده ها، شهریه ثابت و متغییر رشته محل‌های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که در نقشه جامع علمی کشور دارای اولویت و کمبود دانشجو دارند تا 50 درصد کاهش داد.

در گام دوم و به منظور رفاه دانشجویان و کاهش نگرانی ها 50 در صد شهریه برای سال 96-97 بعد از اعمال افزایش تا 10 درصدی شهریه این شهریه این رشته محل ها نسبت به سال 1395، محاسبه میشود. پیشنهاد دقیق ارقام کاهش یافته شهریه ثابت و متغییر هر رشته محل با رعایت شرایط ذکر شده در اختیار رئیس واحد دانشگاهی و تصویب نهایی بر عهده کمیسیون دائمی هیات امنای استان است.

 

 

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 16 مرداد 1396 ساعت 19:47
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT