آمار سایت

بازدیدکنندگان : 6250101
ما 156 مهمان آنلاین داریم
تریبون نماز جمعه یک برنامه صرفا عبادی نیست/ چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 04:11
تریبون نماز جمعه یک برنامه صرفا عبادی نیست بلکه نشانه‌ای از وحدت مسلمانان در اجتماع عظیمی است که شکوه و عظمت آنان را به نمایش می‌گذارد./نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی تربیتی رویکردی به مصالح اجتماعی و وحدت و همدلی تعاون عدالت برابری و تبیین مسائل مهم سیاسی داخلی و رخدادهای مهم جهان به ویژه جهان اسلام دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: تحریم‌های جدید آمریکا اوج دشمنی و خصومت رژیم فاسد آمریکا علیه ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: این تحریم‌ها در واقع برجام را از درون تهی و بی خاصیت کرده است، انتظاراتی که مردم از دولت در برابر بدعهدی و نقص مکرر برجام دارند اتخاذ مواضع قاطعانه‌تر واقدامات عملی و انقلابی است. شماتت و اثبات حقانیت به تنهایی کافی نیست بلکه مطالبه اکثر قریب به اتفاق مردم ایران اقدام متقابل است و دلخوش کردن تنها به بیانه‌های شدید‌الحن و یا چند اظهار نظر هیجانی و مقطعی علیه آمریکا اقدام مناسبی در مقابل بد عهدی و گستاخی آمریکا نیست.

وی ادامه داد: بارها از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شده و هدف و راهبردهای آمریکا علیه ایران مشخص است و خصومت و دشمنی مقامات آمریکا علیه ایران غیر قابل تغییر است.
یکی از این اهرم‌ها توانایی هسته‌ای بود که متاسفانه با اشتباه محاسباتی و امتیاز دهی به آمریکا این توانایی محدود شد که پس از محدود شدن توان هسته‌ای رژیم آمریکا نسخه برجام را در حوزه‌های منطقه‌ای، حقوق بشر و مبارزه با تروریسم تا با افزایش فشار و تحریم‌ها دولت ایران را مجبور به مذاکره و عقب نشینی به بهانه رفع تحریم‌ها کند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: با اعتراف رئیس جمهور و وزیر خارجه به نقض روح و جسم برجام توسط آمریکا دیگر اثبات نقص توافق مسئله نیست. بلکه مسئله مهم عزم ملی یکپارچگی در درون حاکمیت و جامعه برای اقدام متقابل است.

لطفی تصریح کرد: وظیفه دولت و دستگاه‌های دیپلماسی به ویژه هیات نظارت این است در برابر تحریم‌های تحمیلی و ظالمانه آمریکا که نقض آشکار برجام است مواضع قاطعانه‌تری عمل کند و به اقدامات عملی برای تقابل دست بزند.

* تریبون نماز جمعه یک برنامه صرفا عبادی نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: تریبون نماز جمعه یک برنامه صرفا عبادی نیست بلکه نشانه‌ای از وحدت مسلمانان در اجتماع عظیمی است که شکوه و عظمت آنان را به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: نماز جمعه نماد وحدت و همبستگی جامعه اسلامی در برابر کفر جهانی و صهیونیسم است، نماز جمعه زیباترین و دل انگیزترین عبادت‌ها در دین مقدس اسلام و تحقق‌بخش آرمان‌های دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی تربیتی رویکردی به مصالح اجتماعی و وحدت و همدلی تعاون عدالت برابری و تبیین مسائل مهم سیاسی داخلی و رخدادهای مهم جهان به ویژه جهان اسلام دارد.

* عملیات غرور آفرین مرصاد پایانی تلخ برای نفاق و خیانت منافقین بود


خطیب جمعه ایلام افزود: عملیات غرور آفرین مرصاد پایانی تلخ برای نفاق و خیانت منافقین  بود، غروب منافقین با فروغ عملیات مرصاد و شکست گروه منافقین و حامیان خارجی آنها رقم خورد. عملیات پیروزمندانه مرصاد در 5 مرداد سال67 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و خط پایانی بر منافقین بود.

وی ادامه داد: عملیات مرصاد برای همه مردم یک پیام مهم دارد و اینکه مردم در هر جامعه‌ای اگر به موقع و با لبیک به ندای رهبر در صحنه حضور داشته باشند، پیروزی ملت و شکست دشمنان قطعی است و در عملیات مرصاد این اتفاق افتاد و نیروهای مسلح و مردم اجازه ندادند ذره‌ای از خاک کشورمان به دست دشمن بیفتد و انقلاب آسیب ببیند. شکست منافقین در عملیات مرصاد ضربه بسیار شدیدی به نیروهای منافقین بود.

لطفی تصریح کرد: دهه کرامت میلاد مسعود کریمه اهل بیت فاطمه معصومه (س) و همچنین ولادت با سعادت امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) گرامی باد.

وی ادامه داد: این ایام فرصت مناسبی است در تبیین ابعاد شخصیت و فضایل دختر گرامی امام موسی بن جعفر (ع) و زندگی نورانی آن حضرت بهترین الگو برای جامعه زنان به ویژه دختران در راستای زندگی سعادتمندانه است و برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن الهام گیری از زندگی آن حضرت ضروری است.

امام جمعه ایلام گفت: مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و حاکمان فاسد آل سعود علیه ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف توطئه‌چینی می‌کنند.

لطفی تصریح کرد: رابطه پنهانی رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی آشکار شد و در این مناسبات پنهانی آل سعود و رژیم صهیونیستی در طول 6 سال گذشته همواره در عادی سازی حرکت کرده و شکی در آن نیست در دیدار مقام‌های آل سعود و رژیم صهیونیستی سعودها تعهد دادند تا زمینه فروپاشی محور مقاومت را فراهم و سفارت خانه‌های رژیم صهونیستی را در کشورهای عضو شورای خلیج فارس افتتاح کند.

وی ادامه داد: هم چنین تشکیل یک جبهه واحد علیه ایران محور مقاومت بخشی از دستاوردهای سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به عربستان بود البته خیانت رژیم فاسد و مرتجع آل سعود به آرمان فلسطین و تضعیف محور مقاومت بر کسی پوشیده نیست. نیروهای مقاومت فلسطین حماس جهاد اسلامی این واقعیت را پذیرفته‌اند تنها حامی آنها در مقابل رژیم صهیونیستی، ایران است.

* رژیم آل سعود پرونده سیاهی در خیانت و خباثت علیه ملت مظلوم فلسطین دارد

لطفی تصریح کرد: اما رژیم آل سعود پرونده سیاهی در خیانت و خباثت علیه ملت مظلوم فلسطین دارد البته این بارنیز ملت استوار و مقاوم فلسطین به صحنه آمدند و با انجام عملیات ضد صهیونیستی آنها را وادار  به عقب‌نشینی کردند تجربه نشان داده هر وقت صهیونیست‌ها دست به تجاوز زده با ایستادگی و مقاومت ملت مظلوم و شجاع فلسطین مواجه شده و مجبور عقب نشینی شد.

* آیت‌الله مشکینی از چهرهای تابناک، اسوه، فقیه بصیر، عالم و مجاهد و از یاران امام بود

وی ادامه داد: آیت‌الله مشکینی از چهرهای تابناک، اسوه ، فقیه، بصیر، عالم و مجاهد زاهد و از یاران صدیق امام خمینی بود. زهد و پارسایی و عدالت و اخلاق حسنه عرفان عملی و ساده زیستی از ویژگی‌های بارز این عالم وارسته است. آیت‌الله مشکینی به حق اسوه امامان جمعه است.او با زهد و پارسایی و دلسوزی بیان پرجاذبه و دلنشینی اخلاص از شخصیت‌های تاثیرگذار در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اسلامی بودند. این روحانی بزرگوار استاد اخلاق حوزه علمیه طی سالیان متمادی بود و فضلا و طلاب از نصایح و موعظه‌های دلنشین او بهره‌مند بودند.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT