آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334410
ما 154 مهمان آنلاین داریم
فتح خرمشهر نتیجه توکل ،اعتماد به نفس وتدبیرمطلوب فرماندهی بود چاپ فرستادن به ایمیل
مقالات
چهارشنبه, 03 خرداد 1396 ساعت 04:04
 
در تاریخ پرفراز ونشیب انقلاب اسلامی نه اشغال خرمشهر ونه آزادی این پاره تن ایران از ذهن وخاطره مردم پاک نخواهد شد .
گرچه خرمشهر در طول تاریخ زخمهای کهنه ای از مظلومیت واشغال بر تن دارد اما هیچگاه چنین افتخاری که در سوم خرداد سال ۶۱ کسب نمود نداشته است .

در دوران حکومت عثمانی یکبار و دوبار هم توسط انگلیس خبیث خرمشهر زیر چکمه های دژخیمان بوده است و هربار برای آزادیش پادشاهان وقت امتیازات فراوانی با واگذاری  سرزمینهای از دیگر نقاط ایران به دشمنان پذیرفته اند. تاریخ گواهی میدهد هیچ گاه خرمشهر با قدرت وزور بازوی ارتش های وقت ایران آزاد نشده است .

اما این بار رزمندگان عزیز ایران با توکل بر خدا و اعتماد به نفس و تدبیر درست فرماندهی  و دادن خون خرمشهر را آزاد نمودند .
آزادی خرمشهر با امواج نیروی انسانی به دست نیامد، بلکه با کمترین عده وعده اما با اعتماد به نفس وطرح بسیار عالی فرماندهان جنگ که بر اساس اطلاعات امام عظیم الشان مرحله به مرحله آن را هدایت معنوی وتاکتیکی مینمودند اتفاق افتاد .

کما اینکه  رزمندگان برای اخذ تماس با دشمن روزها وشب ها اقدامات تاکتیکی انجام دادند تا به خط اصلی دشمن برسند ودر حقیقت توان نیرویی وتسلیحاتی رزمندگان به حداقل رسیده بود ،فرماندهان سپاه وارتش دنبال یک توقف چند ماهه بودند که امام امت با تدبیر الهی خود اجازه ندادند این توقف ایجاد شود،لذادستور قاطع دادند با قدرت وپیشروی بی امان برای فتح خرمشهر اقدام نمایند.

اینجا است که امام امت وفرمانده کل قوا فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد

چراکه بر اساس یک طرح عملیات کلاسیک بایست  تعداد نیروهای آفند کننده سه برابر پدافند کنند باشند اما در این عملیات  ۴۰هزار نفر در برابر ۷۰هزار نفر صف آرائی نمودند وبر اساس وعده خداوند که فرمودند :
(كَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً بِإِذنِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرينَ) رزمندگان بر قوای کفر پیروز شدند .
درود خدا به روح مقدس ومنور امام خمینی (ره) وشهدای سر افراز عملیات بیت المقدس ورزمندگان اسلام باد.

 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT