آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334420
ما 111 مهمان آنلاین داریم
افتتاح طرح های عمرانی در استان ایلام/ کنارگذر مهران به بهره برداری رسید چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
سه شنبه, 15 بهمن 1392 ساعت 06:29
بهادری :42 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی برای اجرای کنار گذر شرقی شهرستان مهران هزینه شده است./معاون عمرانی :800 میلیارد ریال برای سد کنگیر ایوان هزینه شده است/تکمیل تونل قلاجه نیازمند 260 میلیارد ریال اعتبار است/گازرسانی به روستاهای سرنی ، لیزن و ریکا با ایجاد 15 کیلومتر شبکه توزیع 5 کیلومتر خط تغذیه و 12 ایستگاه به همراه 220 علمک در این سه روستا نصب شد.

 

به گزارش غرب آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، کنار گذر شرقی شهر مرزی مهران عصر دوشنبه در سومین روز دهه مبارک فجر با حضور استاندار ایلام به بهره برداری رسید.

محمد رضا مروارید استاندار ایلام در این آیین گفت: 42 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی برای اجرای کنار گذر شرقی شهرستان مهران هزینه شده است.

وی تصریح کرد: حجم ترافیک در مسیر ارتباطی ایلام به مهران به دلیل تردد زیاد کامیون های حمل کالا و اتوبوس های حامل زوار عتبات عالیات افزایش قابل توجهی یافته و با بهره برداری از کنارگذر این شهر ضمن انتقال بخشی از ترافیک این مسیر از فرسایش زیرساخت های شهری نیز کاسته می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز در این مراسم افزود: 220 هزار متر مکعب کار خاکبرداری و خاکریزی برای اجرای این طرح به طول پنج کیلومتر و عرض 13 متر انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین 50 میلیارد ریال برای اصلاح هندسی کنار گذر مهران و تعمیر پل های مسیر مهران - دهلران از محل منابع ملی و استانی هزینه شده است.

بهادری میزان آسفالت استفاده شده برای اجرای این طرح را 15 هزار تن عنوان کرد.

استاندار ایلام در مراسم افتتاح سیلوی 25 هزار تنی در شهرستان مهران در سومین روز از دهه  فجر گفت: بهره برداری از سیلوهای گندم افزایش تولید را در منطقه به دنبال دارد.

محمد رضا مروارید به همراه جمعی از مسئولین استان و شهرستان افزود: برای اجرای این طرح 25 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است به صورت مستقیم 7 نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.

این مکان سومین سیلوی بزرگ استان ایلام با ظرفیت 25 هزار تن گندم است.

مروارید در افتتاح جایگاه سی ان جی سه راهی جندالله در بخش صالح آباد با ضروری خواندن احداث این جایگاه گفت: با توجه به تردد بسیار بالا در این مسیر که شامل تردد مردم شهر ایلام به امام زاده صالح (ع) و هم تردد زوار عتبات عالیات بود احداث این جایگاه بسیار ضروری به نظر می رسید.

وی همچنین با تبریک به مردم روستاهای بخش صالح آباد به مناسبت گازرسانی به این روستاها آن را از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: البته باید بسیار پیش از این ، روستاهای بخش صالح آباد گازرسانی می شد.

جایگاه CNG سه راهی جندا... با تسهیلات 15 میلیارد ریال و ظرفیت 1500 متر مکعب به بهره برداری رسیده است ، همچنین گازرسانی به روستاهای سرنی ، لیزن و ریکا با ایجاد 15 کیلومتر شبکه توزیع 5 کیلومتر خط تغذیه و 12 ایستگاه به همراه 220 علمک در این سه روستا نصب شد.


همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور معاون عمرانی استاندار ایلام در شهرستان ایوان چند طرح عمرانی به بهره برداری رسید.

شاپور پولادی با بیان اینکه این طرح ها بیشتر در بخش های کشاورزی، عمران شهری و روستایی، توسعه زیرساختها، توسعه اقتصادی وتوسعه فرهنگی و آموزش است، بیان داشت:برای اجرای این طرح ها در مجموع 125 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح ها زمینه مناسبی برای گسترش خدمات به مناطق شهری و روستایی در این شهرستان فراهم شد.

شاپور پولادی با اشاره به اینکه شهرستان ایوان دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعلی در بخش های مختلف است، ابراز داشت:امیدواریم با توسعه زیرساخت ها لازم بتوان از توانمندی های ایوان به نحو شایسته ای استفاده کرد تا در آینده شاهد توسعه و شکوفایی این شهرستان باشیم.

راه اندازی شبکه دیجیتال شهرستان ایوان

فرستنده و شبکه دیجیتال صدا و سیما در شهرستان ایوان به بهره برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت استان نیازمند عزم همگانی تا اعتبار لازم تخصیص داده شود، گفت: صدا و سیمای استان ایلام از نظر گستره زیرپوشش و امکانات در مقایسه با میانگین کشوری از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی افزود: برای بهره برداری از شبکه دیجیتال ایوان پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که افزون بر شهرها، روستاهای شهرستان را نیز زیرپوشش قرار می دهد.

پولادی با بیان اینکه تا پایان سال آینده شبکه دیجیتال بخش زرنه نیز راه اندازی می شود، گفت:با توجه به برنامه ها و رسالت صدا و سیما زمینه راه اندازی و ایجاد برنامه های بیشتر در استان ایلام کاری بسیار ضروری است که با همت مسئولان این امکان در استان فراهم شده است.

وی تصریح با راه اندازی دو فرستنده دیجیتال در شهرستان ایوان و راه اندازی 20 شبکه سیما و 16 شبکه رادیویی، 40 هزار نفر از جمعیت این منطقه زیرپوشش قرارمی گیرند.

معاون عمرانی با اشاره به اهمیت رسالت صدا و سیما در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و تاکید بر تخصیص اعتبار حداکثری منابع خواستار افزایش اعتبارات صدا و سیما شد.

وی در پایان با تاکید بر همکاری دستگاههای اجرایی در استان خواستارجابجایی فرستنده رادیویی صالح آباد که یک مانع پروازی برای توسعه فرودگاه ایلام است را خواستار شد.

معاون برنامه ریزی استاندار ایلام نیز در این آیین گفت: تنوع و پخش برنامه ها در صدا و سیما پیگیری می شود اما برای این کارها محدودیت اعتبار وجود دارد.

حشمت الله عسگری ادامه داد: تا پایان امسال با راه اندازی شبکه های دیجیتال سیما در شهرستان های باقی مانده استان همه مناطق ایلام دارای شبکه دیجیتال خواهند شد.

800 میلیارد ریال برای سد کنگیر ایوان هزینه شده است

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: 800 میلیارد ریال اعتبار تاکنون برای اجرای سد کنگیر شهرستان ایوان هزینه شده است.

شاپور پولادی افزود: سد کنگیر با میانگین 75 درصد پیشرفت فیزیکی 2500 هکتار از زمین های حاصل خیز و هموار بخش زرنه از توابع شهرستان ایوان را زیر پوشش قرار می دهد.

پولادی با بیان اینکه این سد شامل سه طرح ساخت، خط انتقال وچند ایستگاه پمپاژ و یک تصفیه خانه است، گفت: سد کنگیر در هر ثانیه 230 لیتر آب تولید و با خط لوله 31 کیلومتری در سه مرحله پمپاژ می شود که از این میزان 130 لیتر از چشمه و 100 لیتر از رودخانه تامین می شود.

وی بیان داشت: این سد عظیم خاکی که تاثیر زیادی بر رونق و توسعه بخش کشاورزی،افزایش درآمد و ایجاد اشتغال در منطقه دارد، 42 متر بلندی و 740 متر طول دارد که اکنون عملیات خاک برداری آن به پایان رسیده است.

پولادی بیان کرد: مشکل اصلی سد، تامین منابع مالی است که امید است با تخصیص اعتبار از راه اوراق مشارکت و منابع ملی کار ساخت و اجرای در آینده نزدیک پایان یابد.

وی گرانی لوله و تامین برق را از جمله مشکلات دیگر سد عنوان کرد و گفت: سد کنگیر در دراز مدت آب آشامیدنی ایوان و روستاهای این شهرستان را تامین می کند که برق آن از شهرستان گیلانغرب تامین شده است.

سد کنگیر در بخش زرنه از طرح های مهم حوزه آب استان ایلام است که با بهره برداری از آن افزون بر آبی کردن صدها هکتار زمین کشاورزی آب آشامیدنی جمعیت فراوانی از شهرستان ایوان تامین می شود، بخش هفت هزار نفری زرنه در فاصله 10 کیلومتری شهر ایوان و 45 کیلومتری ایلام قرار دارد.

تکمیل تونل قلاجه نیازمند 260 میلیارد ریال اعتبار است

معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: تکمیل تونل قلاجه در مسیر راه ایلام - کرمانشاه به 260 میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز دارد.

وی افزود: قلاجه دومین تونل بزرگ ترانزیتی کشور است که دو هزار و 483 متر طول دارد.

پولادی بیان داشت: تمام اعتبار تخصیصی برای اجرای این طرح 400 میلیارد ریال بوده و از این مقدار 130 میلیارد ریال هزینه شده که 70 میلیارد ریال از آن تاکنون پرداخت شده است.

وی ادامه داد: برای تکمیل تونل قلاجه 260 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از این میزان 110 میلیارد ریال صرف کف برداری و 150 میلیارد ریال نیز برای راه اندازی و نصب سامانه روشنایی و تهویه مناسب هزینه خواهد شد.

پولادی افزود: کار حفاری تونل پایان یافته و با تخصیص اعتبار، عملیات مربوط به کف کشی و آسفالت و سامانه های روشنایی و تهویه نیز به زودی انجام می شود.

وی گفت: ایجاد سامانه تهویه در این تونل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برای انجام این کار تهویه طبیعی یا مکانیکی هر کدام که عملکرد بهتر و هزینه کمتری داشته باشند مورد توجه قرار می گیرد.

وی با اشاره به این که باید با تمام توان این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار داد، ابراز امیداوری کرد که تا پایان سال مالی 93 تونل قلاجه به بهره برداری برسد.

تونل قلاجه افزون بر حذف نقاط سخت گذر و پیچ های خطرناک منطقه قلاجه نزدیک به 10 کیلومتر از فاصله 165 کیلومتری شهرهای ایلام و کرمانشاه را کوتاه تر می کند.

افتتاح پرواربندی150 راسی و مرغداری 20 هزار قطعه ای

پولادی در ادامه بازدید از شهرستان ایوان پرواربندی 150 راسی و مرغداری 20 هزار قطعه ای را در روستای گاوسوار افتتاح کرد.

وی با بیان اینکه در توسعه طرح های کشاورزی باید جانمایی اولیه برای دسترسی و ارائه خدمات مورد نظر قرار گیرد، ابراز داشت:5 واحد پرواربندی به ظرفیت 320 راس با اعتباری بالغ بر 2/1 میلیارد تومان در دست بهره برداری است.

معاون عمرانی استانداری گفت: طرح توسعه مرغداری 20 هزار قطعه ای شامل 14 واحد است که 7 واحد آن موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند.

وی اشتغال زایی طرح پرواربندی هفت نفر و هفت واحد مرغداری دارای مجوزرا 42 نفر ثابت و 13 نفر تثبیت شغل های جانبی عنوان کرد.

پولادی در ادامه از مسکن مهرو طرح توسعه کنارگذرشهر ایوان بازدید و گفت: محور اصلی تردد در شهرستان ایوان از دورن شهر می گذرد که این کار باعث ایجاد ترافیک، حوادث رانندگی، آلودگی هوا و محیط زیست و نابودی زیر ساخت ها می شود.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبار لازم عملیات اجرایی کنار گذرشهر ایوان نیز در سال 93 آغاز می شود، یادآور شد: مسیر اجرای کنار گذر شهر ایوان خریداری شده و خط انتقال گاز در این محور به طور کلی جمع شده است.

این مسئول با اعلام اینکه400 واحد مسکن مهر شهر ایوان با پیشرفت فیزیکی 95 درصد در دست اقدام است، گفت:مشکلات مالی این طرح بررسی و با تامین و تخصیص اعتبار هم سهم آورده متقاضیان و هم منابع بانکی این مشکل مرتفع و انشاءاله ظرف چند ماه آینده به بهره برداری کامل می رسند.

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 15 بهمن 1392 ساعت 06:30
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT