آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334293
ما 50 مهمان آنلاین داریم
ساخت مسکن مهر در ایلام عجولانه و ناقص بود/برخی استان ها هنوز از اعتبارات بازسازی استفاده می کنند چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
دوشنبه, 11 آذر 1392 ساعت 10:46
  متاسفانه در دوران بازسازی بعد از جنگ تحمیلی بسیاری از استان‌هایی که درگیر جنگ بودند پس از گذشت این همه سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز از اعتبارات بازسازی استفاده می‌کنند ولی استان ایلام شاید برای کسب رتبه‌ای نه چندان خوب پیش از سایر استان‌ها پایان بازسازی را اعلام کرد/ در ساخت مسکن‌های مهر هیچ توجهی به طرح تفصیلی شهر نشد و معایبی از جمله تعرض به همسایگان همجوار ، تعرض به طرج تفصیلی ، عدم توجه به ارائه خدمات شهری و زیر ساخت‌ها نشده است .

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت : عجولانه و ناقص بودن مسکن مهر در ایلام پایان زودهنگام بازسازی بعد از جنگ را به یاد آورد و راه‌حل مشکلات آن  اجرای مصوبات شورای تامین مسکن توسط دستگاه‌های درگیر با موضوع است.

 

مهندس «عبداله بهادری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام ، اظهار کرد : متاسفانه در دوران بازسازی بعد از جنگ تحمیلی بسیاری از استان‌هایی که درگیر جنگ بودند پس از گذشت این همه سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز از اعتبارات بازسازی استفاده می‌کنند ولی استان ایلام شاید برای کسب رتبه‌ای نه چندان خوب پیش از سایر استان‌ها پایان بازسازی را اعلام کرد .

وی با بیان اینکه این اعلام زود هنگام پایان بازسازی ، استان را از بسیاری از اعتبارات ملی محروم کرد و به نوعی فرصت‌سوزی مسئولان وقت بود افزود : متاسفانه این وضعیت در سال‌های اخیر در جریان ساخت و ساز مسکن‌های مهر در سطح استان نیز اتفاق افتاد که شاهد بسیاری از نواقص و مشکلات این حوزه هستیم .

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام  اضافه کرد : از همان ابتدا مکان‌یابی صحیحی برای ساخت مسکن‌های مهر 1 هزار و 8 واحدی مشاغل آزاد در شهر ایلام انجام نشده بود که تاثیر منفی خود را بر روی وضعیت موجود شهر گذاشت .

بهادری با اشاره به اینکه شهر ایلام بر اساس طرح جامع ، تفصیلی یک ظرفیت مشخص دارد که بر همین اساس زیر ساخت‌های آن نیز فراهم شده‌اند عنوان کرد : متاسفانه ساخت مسکن‌های مهر در شهر ایلام در جایی صورت گرفته است که هیچ سرانه‌ای از جمله آموزشی ، فضای سبز ، حمل و نقل ، خدماتی و رفاهی برای ساکنان آن منطقه در نظر گرفته نشده است .

وی خاطر نشان کرد : در ساخت مسکن‌های مهر هیچ توجهی به طرح تفصیلی شهر نشد و معایبی از جمله تعرض به همسایگان همجوار ، تعرض به طرج تفصیلی ، عدم توجه به ارائه خدمات شهری و زیر ساخت‌ها نشده است .

مديركل  راه و شهرسازی استان ايلام با بیان اینکه به هر ترتیبی که بود، این مسکن‌ها ساخته شدند و بعضآ مشکلاتی نیز در این بخش وجود دارد تصریح کرد : مسکن‌های مهر در 3 بخش خودمالکی ، پروژه‌های قرارداد 3 جانبه و پروژه‌های قرارداد 2 جانبه که بیشترین مشکلات مربوط به این دسته آخر هستند ساخته شده‌اند .

بهادری در تشریح بخش‌های مختلف مسکن مهر گفت : در دسته اول که مسکن‌های خودمالک هستند ما فقط 5 تا 10 درصد کنترل و نظارت داریم ولی در بخش قراردادهای 3 جانبه که بین ما ، بانک و پیمانکار است در این حوزه قرارداد به اسم راه و شهرسازی است و ما تا آخر نظارت داریم که در ایلام 254 واحد ، در مهران 120 واحد در دره‌شهر 42 واحد و در دهلران 724 واحد ساخته شده که پاسخگوی تمام مسائل هستیم .

وی بیان کرد : در بخش قراردادهای 3 جانبه بسیاری از این مسکن‌ها در مهران و دهلران چون سهم آورده کم دارند و ما نیز نمی‌توانیم آنها را تکمیل کنیم متقاضی ندارند .

مدیر کل راه و شهرسازی استان بیشترین مشکلات را مربوط به ساخت مسکن‌های قرارداد 2 جانبه دانست و گفت: این قرارداد بین تعاونی‌های ساخت مسکن و پیمانکاران منعقد شده که شکل‌گیری این تعاونی‌ها زیر نظر اداره تعاون هستند لذا عمده مشکلات این بخش بايستي بين تعاونيها و پيمانكاران حل و فصل شود و چنانچه متقاضيان به مواردي مواجه مي شوند ابتدا از طريق هيئت مديره و سپس از طريق تشكيل مجمع عمومي زير نظر اداره كل تعاون حل و فصل نمايند. و راه و شهرسازی در این زمینه فقط به تناسب میزان پیشرفت فیزیکی که اعلام می‌شود تسهیلات آنها را آزاد می‌کند .

وي اساس مشکلات بخش قراردادهای 2 جانبه ساخت مسکن مهر را مربوط به اختلافات بین تعاونی‌ها و پیمانکاران اعلام و عنوان کرد كه بايستي تعاونيها هرچه سريعتر به جهت اينكه متقاضيان با مشكل مواجه نشوند از طريق تشكيل مجمع هاي عمومي تصميم گيري و حل و فصل نمايند.

بهادری افزود : در بحث زیر ساخت‌های مسکن مهر ، عمده مشکلات در بخش برق بوده و سایر شرایط نیز در شورای تامین مسکن تعیین تکلیف شده‌اند .

وی در پایان خاطر نشان کرد : در زمینه ساخت مسکن‌های مهر همه دستگاه‌های درگیر در این قضیه باید مصوبات شورای تامین مسکن را اجرا کنند تا مشکلی برای شهروندان متقاضي مسكن مهر پیش نیاید.

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 11 آذر 1392 ساعت 11:04
 

نظرات  

 
0 #5 مسعود 16 آذر 1392 ساعت 06:41
مهندس بهادری از بهترین و تاثیرگذارترین افراد بر شهر ایلام بوده است، انتقاد کار خوبی است اما بهتر است سرمایه های استانمان که توانا هستند نابود نکنیم ،طرح مسکن مهر طرحی عمرانی سیاسی بود که در همه کشور عجولانه و بدون کسب نظر از افراد دخیل در ساخت و ساز اجرا شد آنرا گردن مسولین و مهندسین شهرمان نیندازیم
نقل قول
 
 
0 #4 علی 15 آذر 1392 ساعت 09:24
آقای بهادری عمق فاجعه هایی که جنابعالی درشهرداری ونوسازی به جاگذاشته اید آنقدربزرگ ست که نمیتوانید بااین ادعاها خودودوستانتان راتبریه نمایید.لطفا محترمانه استعفادهید.
نقل قول
 
 
0 #3 محمد رضا 12 آذر 1392 ساعت 18:59
نوعی از هم گسیختگی و دس پاچگی در اظهارات اقای بهادری وجود دارد
نقل قول
 
 
0 #2 رضا 12 آذر 1392 ساعت 06:38
چرا قبلا اينارو نميگفتي .
نقل قول
 
 
0 #1 سبزی 11 آذر 1392 ساعت 14:46
اقای بهادری در حال فرار به جلو است .ایشان در زمان تعیین مکان مسکن مهر شهردار ایلام بودند و ایشان مسئول مستقیم مشکلات مسکن هستند چون فعلا مدیر کل مسکن و راه است مشکلات را به گردن دیگران انداختن کار درستی نیست نکته جالب دیگر در این مصاحبه انتقاد از بودجه دوران بازسازی است که مربوط به ده های گذشته است که ایشان نیز در ان دوران مسئولیت داشته چطور حالا متوجه می شود نشان از عقب بودن حداقل دو دهه ایشان دارد
نقل قول
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT