آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334292
ما 50 مهمان آنلاین داریم
گرانترین سفره هفت سین درنوروز 92پهن می شود/همه چی آرومه ما چقدر خوشحالیم.... چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
یکشنبه, 27 اسفند 1391 ساعت 20:25
      اختصاصی غرب آنلاین/فرج اله صیدمحمدی/این روزها که خیابانهای شهر ایلام شلوغ پلوغ و سرشار از هیاهوی شب عید است وهرمتراز خیابان شده است دودهنه مغازه آجیل وخشکبار وپسته ( که هرچی بهش نگاه می کنی دل نمی کنی چشم ازش برداری)، چشم مردم کف بازار است وپایین ترین قیمتها پربازدید ترین جاهاست. البته اگر انصاف با سبزه عید کاشته نشده باشد وبا سیزده بدر، به درنشود. بچه هایی که این روزا دنبال کفش ولباس نو واسباب بازیهای خود، توفیقی اجباری نصیب پدرومادرها کرده اند که حداقل بیایند وبازار را یه دل سیر عید تاعید نگاه کنند.مثل خوردن عید تا عید برنج عنبربویی که افراد مسن همییشه با ولع خاصی از آن حرف می زنند.  

 


پدرومادری را دیدم که فرزندشان اسباب بازی گرانی را طلب می کرد وپدربا اشارتهای ابرو به فروشنده می گفت: نیار.و پدر با سلیقه خود بعد از دیدن قیمت یک اسباب بازی ارزانتر بچه اش را ترغیب به خریدن آن می کرد، از بچه امتناع از پدراصرار تا اینکه فرزندش قانع می شود ونزد خود می گوید بابام وضع مالیش خوب نیست بزار به همین قانع باشم.

از این صحنه ها درسطح شهر به وفور یافت شد واز حوصله شما خارج است وشاید شما یکی از همین افرادی باشید که تا روی یک شیشه با خط نیکو زده است حراج وتخفیف زیر قیمت بازار ،بدو بدو رفتید وخریدید ووقتی از مغازه دیگر قیمت گرفتید فهمیدید که گول خوردید وکلاه گشادی بر سرمبارکتان فرو رفته است.

چشم ما روشن حتماًبه چغاسبز هم رفته اید وقیمتها را پرسیده اید واجناس را هم برانداز فرموده ایدواحتمالا خرید نموده اید!!!!

مردمی که حاضرند 20لیتر بنزین مصرف بشه تا پانصد تومان ارزانتر خرید کنند مردمی که درچغاسبز معنای زندگی را یافتند وفروشنده ای که جنسهای بنجل ته مغازه خود بر وانتی از جنس امید بار زده وآورده بود چغاسبز تا برجیبهای مشتریان جیبی بدوزد و طعم دلخوشی دوزار ارزانتر برای مردم باقی بماند.

فروشنده ای که کیسه دوخته بود برای دوقروش(ریال)یارانه وعیدی کارمندان.همه قشری آمده بودند واکثرمردم خرید می کردند شاید فکر می کردند ارزانتر باشد وباور می کردند که ارزانتر است ولی واقعا ارزان نبود....

اگر ریشه یابی کنیم ویه مقدار تفکر کنیم می فهمییم که این مردمی که اومدن چغاسبز وحاضرند دوساعت بچرخندودید بزنند باخود بگویندبخرم ،نخرم وباخود کلنجار بروند که ببرم خونه کسی ازشون استفاده می کنه یانه وآیا ته جیبم چیزی مونده وهزار جور فکر که مخصوص فقیر فقرایی است که چشم امید فرزندان خودهستند وخود را گول می زنند که سال92 همه چیز درست می شود،از خوشی نیامدند واز سر نداری وگران بودن وگرانی ،پناه آوردن به بازار دلخوشکنک بهاره.

شاید همه مشتریان بازار چغاسبز دوهزار تومان سود کردند که آنهایی که ماشین ندارند باید بدند دربست تا منزل.

به هرحال سال 91 آخرین تیک تاکهاشو نواخته وآماده اجرای ریتم جدید است که به گوش 92 برساند.ریتمی که از ابتدای آن با گرانی بی سابقه وصد درصدی خود ملودی دلواپسی نواخت.

سفره عید امسال را اگر بخواهیم باسفره عید سال گذشته مقایسه کنیم قطعاً گرانی چند برابری سفره را ملاحظه خواهیم نمود.امیدواریم سال 92 با یک ریتم ملایم قیمت به پیش برود وهیچ پسری خورشید را سیاه نکشد تا صورت پدرش سوخته نشود.

همه چیز آرومه ما چقدر خوشحالیم....

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 28 اسفند 1391 ساعت 16:11
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT