آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334586
ما 99 مهمان آنلاین داریم
مرحمت فرموده ما را "حس" کنید! چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
چهارشنبه, 16 اسفند 1391 ساعت 16:31
محمدرضا فرجی/ بسیاری از مردم از خرید کالاهای پرمصرف همچون پوشاک و تنقلات شب عید و پسته منصرف شده اند و حاضرند نزد زن و بچه ی خود شرمنده شوند ولی از خیر مثلاً پسته ی کیلویی بالای پنجاه هزار تومان بگذرند./امیدواریم در این چند روز مانده به پایان سال مسئولان بازرگانی به حال این مردم فکری کنند و به  وعده هایی که داده اند عمل نمایند بلکه مردم همانند گذشته بتوانند مایحتاج زندگی خود را برای ایام عید و تعطیلات آغاز سال هر چند با قیمت بالا تهیه نمایند (که البته به نظر امری محال می آید).

 

با فرا رسیدن سال نو، مردم برای خرید مایحتاج زندگی خود، راهی بازار خرید شده اند اما برخلاف سالهای گذشته، امسال به دلیل افزایش نرخ تورم و گرانی غیرقابل کنترل از یک طرف و متأسفانه کاهش ارزش پول و به تبع آن کاهش قدرت خرید مردم از سوی دیگر، بازار از رونق برخوردار نیست (فقط شلوغ است). بسیاری از مردم از خرید کالاهای پرمصرف همچون پوشاک و تنقلات شب عید و پسته منصرف شده اند و حاضرند نزد زن و بچه ی خود شرمنده شوند ولی از خیر مثلاً پسته ی کیلویی بالای پنجاه هزار تومان بگذرند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان های تابعه در استان ها هم طبق عادت سنوات گذشته اقدام به برگزاری نمایشگاه های عرضه ی کالاهای مورد نیاز مردم نموده اند که البته به دلیل نبود و یا گران بودن برخی اقلام مورد نیاز و اساسی همچون برنج، روغن و... نه تنها با استقبال مردم مواجه نشدند بلکه حداقل در استان ایلام بی رغبتی مسئولان برگزاری نمایشگاهها در برپایی اینگونه مراکز، به خوبی عیان بوده و هست. نمونه ی بارز آن برگزاری نمایشگاهی در ایوان با چند غرفه محدود و بی کیفیت بود (که تعداد غرفه های آن از تعداد انگشتان دو دست فراتر نرفت). ضمن آنکه عدم آمادگی مجامع امور صنفی برای برپایی نمایشگاه ایلام آن هم در پارک چغاسبز و در موعد مقرر نشان از بی انگیزگی و بی تفاوتی مسئولان امر دارد.

امیدواریم در این چند روز مانده به پایان سال مسئولان بازرگانی به حال این مردم فکری کنند و به  وعده هایی که داده اند عمل نمایند بلکه مردم همانند گذشته بتوانند مایحتاج زندگی خود را برای ایام عید و تعطیلات آغاز سال هر چند با قیمت بالا تهیه نمایند (که البته به نظر امری محال می آید).

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 17 اسفند 1391 ساعت 05:03
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT