آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334414
ما 159 مهمان آنلاین داریم
تنها سونوگرافی مهران تعطیل شد/ گلایه مردم مهران از مسئولان بهداشت و درمان چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
سه شنبه, 17 بهمن 1391 ساعت 20:21
  فرج اله صیدمحمدی .اختصاصی غرب آنلاین ./اطلاع یافتیم مردم مرزدار وشهید پرور شهرستان مهران چندوقتی است که از خدمات تنها مرکز سونوگرافی محروم مانده اند.مردم شهرستانی که عنوان ولقب بسیار ارزنده دروازه عتبات عالیات را یدک می کشند این روزها برای پیش پا افتاده ترین امکانات پزشکی مثل سونوگرافی مجبورند به شهرایلام مراجعه نمایند. اگر یک روز یا دوروز بود می گفتیم شاید دستگاه خراب است ولی بعد از چند روز ومخصوصا دراین ایام مبارک نوعی کم لطفی است این مرکز تعطیل بماند. 

بیماران کلیوی وزنان باردارو.... وقتی درد کلیه یا نوبت سونوگرافی دارند هیچ عجله ای نکنند صبر داشته باشند و درد ها را تحمل کنند!!!! آیا امکانپذیر است؟دردها را باید شست بی حسی باید زد.
در حالی شهرستان 27 هزار نفری مهران فاقد دستگاه سونوگرافی است،که ایام پیروزی انقلاب اسلامی ونوبت روزهای خدمات رسانی گسترده تربه مردم است.
شهرستان مهران با بیش از 27هزار نفر جمعیت متأسفانه با چالشهای متعددی در زمینه کمبودوتعداد اندک مراکز پزشکی مواجه است که این امر موجب انتقادات بی شمار شهروندان مهران و اهالی روستاهای این شهرستان شده است.
نبود سونوگرافی در این شهرستان موجب شده است که مردم مهران برای استفاده از خدمات سونوگرافی مجبور به مسافرت به شهرستانهای اطراف از جمله مرکز استان شوند.
یک زن باردارمهرانی که از نبود دستگاه سونوگرافی در این شهرستان به شدت انتقاد دارد در این رابطه به ما گفت: نبود امکانات پزشکی وسونوگرافی موجب شده است که من با این وضعیت جسمی ام مجبور باشم به صورت مکرر به شهرایلام مسافرت داشته باشم.اگر درمسیر80کیلومتری اتفاقی برای من وفرزندم پیش آمد چه کسی جوابگوست؟
یک شهروند دیگر با بیان اینکه امکانات بهداشتی و درمانی مهران در حد یک شهرستان 27 هزار نفری نیست، خواستار توجه ویژه مسئولان برای رفع چالشهای حوزه سلامت مهران شد.
به گفته این شهروند تاکنون با توجه به وجود تنها یک مرکز سونوگرافی در این شهرستان مردم برای استفاده از خدمات این مرکز مجبور به انتظار برای نوبت دهی بودند.
کاکی یکی از اهالی روستای اطراف مهران که مشکل کلیوی دارد می گوید: در حال حاضر با تعطیلی همین یک مرکز نیز مردم مجبورند برای دریافت خدمات پزشکی، مسافر دیگر شهرستانهای استان شوند.
موسوی عضوشورای اسلامی شهر مهران ازتوقف خدمات سونوگرافی بیمارستان امام حسین (ع)انتقاد کرد وگفت:با وجود چندین متخصص مختلف دربیمارستان وشهرونیز نیاز شهروندان مرزدار مهرانی توقف ارائه خدمات سونوگرافی آن هم دردهه مبارکه فجر غیر قابل قبول است وتصورآن ممکن نیست.
وی در ادامه گفت:مدتی پیش سونوگرافی مهران با حضور سونوگراف خانم خدمات خوبی را به مهرانی های غیور ارائه کرده بود که خواستاریم این خدمات تداوم یابد.
به هر حال کمبود تخصص ها در شهرستانها موضوعی است که توجیه پذیر نیست چرا که نبود یک پزشک به هر دلیلی موجب تحت الشعاع قرار گرفتن سلامت مردم در مدت زمان به کارگیری متخصص جدید خواهد شد و باید مسئولان امر به این موضوع توجه جدی داشته باشند.
زائران عتبات عالیات برای ورود وخروج خود خواه ناخواه نام مهران در ذهنشان نقش می بندد چه خوب است نامی نیکو به یادگاربماند.
شهرستان مهران که دارای بیمارستان تخصصی امام حسین (ع) با دارابودن مرکزآنژیوگرافی و بخشهای تخصصی وهم چنین بخش قلب وبیماران ریوی وکلیوی است وجود یک مرکز سونوگرافی لازم وضروری است
آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 17 بهمن 1391 ساعت 20:27  

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT