آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334440
ما 60 مهمان آنلاین داریم
پاسخ دکتر عسکری به پتروشیمی/ بدهی های پیشین را پرداخت کنید چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
سه شنبه, 12 دی 1391 ساعت 09:54
پتروشیمی ایلام باید سهمی از بدهی های گذشته خود را پرداخت و یا به استمهال آنها اقدام کند در این صورت است که امکان دریافت تسهیلات جدید وجود دارد./ اما به سبب اینکه پتروشیمی بدهی های خود را در بانک های صادرات و اقتصاد نوین تعیین تکلیف نکرده است، امکان دریافت این تسهیلات را ندارد./ تصمیم اعطای این اعتبارها به پتروشیمی ایلام گرفته شده است اما مسوولان پتروشیمی نیز باید شرایط دریافت تسهیلات را فراهم کنند

دکتر ˈحشمت الله عسگریˈ افزود: مطابق قانون، برای دریافت تسهیلات بانکی جدید، بدهی های پیشین باید تعیین تکلیف و یا پرداخت شود.
وی ادامه داد: پتروشیمی ایلام باید سهمی از بدهی های گذشته خود را پرداخت و یا به استمهال آنها اقدام کند در این صورت است که امکان دریافت تسهیلات جدید وجود دارد.
معاون برنامه ریزی استاندار ایلام گفت: 220 میلیون یورو اعتبار ارزی و 400 میلیارد ریال اعتبار ریالی اکنون به نفع پتروشیمی ایلام در حساب دولت مسدود شده است.
دکتر عسگری افزود: اما به سبب اینکه پتروشیمی بدهی های خود را در بانک های صادرات و اقتصاد نوین تعیین تکلیف نکرده است، امکان دریافت این تسهیلات را ندارد.
وی ادامه داد: این اعتبارها از محل اعتبار طرح های مهر ماندگار و سفر معاون اول رییس جمهوری اختصاص یافته و بیش از شش ماه است که مسدود شده و به واحدهای اقتصادی دیگر نیز داده نمی شود.
معاون برنامه ریزی استاندار ایلام گفت: اصل بر تصمیم است و از سوی دولت تصمیم اعطای این اعتبارها به پتروشیمی ایلام گرفته شده است اما مسوولان پتروشیمی نیز باید شرایط دریافت تسهیلات را فراهم کنند.
عسگری افزود: اصل کار انجام شده است اما دولت در مورد منابع بانک ها، اختیاری ندارد زیرا سرمایه بانک متعلق به مردم است.
به ازارش ایرنا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام هفته جاری در جمع خبرنگاران اعلام کرد که تاکنون یک ریال از محل اعتبارهای طرح مهرماندگار برای ادامه عملیات اجرایی و تکمیل این طرح طرح اختصاص نیافته است.
مرحله نخست پتروشیمی ایلام که در زمره طرح های مهرماندگار قرار دارد، بر پایه برنامه ریزی ها اردیبهشت 92 به بهره برداری می رسد.

 

منبع ایرنا

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 12 دی 1391 ساعت 09:55
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT