آمار سایت

بازدیدکنندگان : 7334430
ما 52 مهمان آنلاین داریم
پتروشیمی ایلام یک ریال اعتبار طرح مهر ماندگار دریافت نکرد/ وعده های داده شده تحقق نیافت چاپ فرستادن به ایمیل
خبر
شنبه, 09 دی 1391 ساعت 17:43
قرار بود مبلغ هزار و 700 میلیارد ریال و 50 میلیون دلار ارز در قالب مهر ماندگار به مجتمع پتروشیمی ایلام پرداخت شود. با پیگیری‌های انجام شده مسئولان مجتمع پتروشیمی و دیگران حتی یک ریال نیز تاکنون در قالب این طرح دریافت نشده است.  /   در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان ایلام و بازدید از مجتمع پتروشیمی نیز پیگیری‌هایی انجام شد و قرار بود این مشکل برطرف شود اما تاکنون مشکلی رفع نشده است.

جواد کمری  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرار بود مبلغ هزار و 700 میلیارد ریال و 50 میلیون دلار ارز در قالب مهر ماندگار به مجتمع پتروشیمی ایلام پرداخت شود.
وی ادامه‌ داد: با پیگیری‌های انجام شده مسئولان مجتمع پتروشیمی و دیگران حتی یک ریال نیز تاکنون در قالب این طرح دریافت نشده است.  
این مسئول اضافه کرد: تاکنون وعده‌های مختلفی در راستای تزریق اعتبار و ... به این مجتمع از سوی مسئولان امر داده شده اما تاکنون محقق نشده است. 
کمری تصریح کرد: در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان ایلام و بازدید از مجتمع پتروشیمی نیز پیگیری‌هایی انجام شد و قرار بود این مشکل برطرف شود اما تاکنون مشکلی رفع نشده است.
وی افزود: با بهره‌برداری از مجتمع پتروشیمی ایلام 460 هزار تن در سال اتیلن تولید می‌شود.
وی ادامه داد: افزون بر این، 20 هزار تن پلی‌پیلن، 140 هزار تن بنزین پیرولیز، 34 هزار تن سوخت مایع، 200 هزار تن نیز سوخت گاز در سال در ایلام مجتمع پتروشیمی ایلام تولید می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: حدود 40 درصد از محصول تولید شده در بازارهای داخلی کشور به فروش می‌رسد و قرار است با استفاده از مزیت مرز مهران بخشی نیز به کشور عراق صادر شود.
کمری تصریح کرد: البته تمام تلاش مسئولان پتروشیمی ایلام بر این است که از همه محصولات تولیدی در داخل کشور به نحو دیگری استفاده و تبدیل شود.

منبع فارس

 

آخرین بروز رسانی در شنبه, 09 دی 1391 ساعت 18:11
 

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

JSG_SUPPORT